IV liga: Narew pewnie pokonała Błękitnych [ZDJĘCIA, VIDEO]

Piłka nożna 14 sierpnia 2013 Komentarzy

Narew Ostrołęka pokonała Błękitnych Raciąż 3:0 w meczu drugiej kolejki IV ligi mazowieckiej. Podopieczni Marcina Romana rozegrali dobre zawody, przeważając nad rywalami przez całe spotkanie. Bramki dla niebiesko-czerwonych strzelali Piotr Dawidzki oraz dwie Dominik Dzwonkowski.

W szóstej minucie gry strzałem z dystansu golkipera gości próbował zaskoczyć Cezary Stachowicz. Bramkarz Błękitnych przeniósł jednak piłkę nad poprzeczką, Narew wykonywała więc rzut rożny. Dośrodkowanie w pole karne kapitalnie wykorzystał Piotr Dawidzki i pewnym strzałem głową dał prowadzenie gospodarzom. W 13. minucie gry dobrą okazję mieli przyjezdni, lecz strzał z dystansu Bartłomieja Derbina obronił Łyziński. Trzy minuty później była szansa na drugą bramkę dla gospodarzy, lewym skrzydłem popędził Kacper Krawul i zaskoczył bramkarza niespodziewanym strzałem, lecz piłka wylądowała na poprzeczce. W 33. minucie ponownie swoje umiejętności miał okazję zaprezentować bramkarz gospodarzy, Andrzej Łyziński. Do przerwy Narew prowadziła 1:0.

Drugą część gry kapitalnie rozpoczęli gospodarze, w 50. minucie piękną akcję Narwi wykończył Dominik Dzwonkowski - bramkę obejrzeć można na naszym wideo. Pięć minut później goście stanęli przed szansą na gola kontaktowego, lecz ponownie dobrze spisał się Łyziński. Szybka kontra zaowocowała sytuacją "sam na sam" z bramkarzem Błękitnych, lecz Kacper Krawul nie wykorzystał okazji i strzelił wprost w golkipera. W 65. minucie Jakub Zalewski sprokurował rzut wolny dla gości, otrzymał żółtą kartkę a chwilę później piłka po strzale zawodnika Błękitnych zatrzymała sie na słupku. W 81. minucie padł trzeci gol dla Narwi - jego autorem był Dominik Dzwonkowski, chwilę później zawodnik ten opuścił boisko przy gromkich brawach skromnie zgromadzonej publiki. Cztery minuty przed końcem z dystansu strzelał jeszcze Zalewski, lecz bramkarz gości był na posterunku. Narew miała jeszcze dwie kapitalne okazje do strzelenia bramki, lecz w 89. minucie spudłował Niedźwiecki a minutę później fatalnie przestrzelił Pietrasiak. Narew pewnie wygrała to spotkanie 3:0.

Narew Ostrołęka - Błękitni Raciąż 3:0 (1:0)
6' Dawidzki, 50' 81' D. Dzwonkowski

NAREW: Łyziński - D. Dzwonkowski (82' Kubat), Gawrych, Skorupka, Zalewski, Dawidzki, Krawul (59' Niedźwiecki), Sowa (46' Górski), Stachowicz (70' Pełtak), Strzeżysz, Pietrasiak.

BŁĘKITNI: Kalinowski - K. Szelągiewicz, M. Unierzyski (76' Ciura), Żebrowski, Ambroziak, Banaszewski, Boniewski, Derbin (84' Wiejski), Mikłowski (79' J. Unierzyski), Kopecki, Kowalski.

Sędziował: Krzysztof Żuber (Warszawa)