IV liga: Narew rozbiła Skrę, przerwany mecz w Mińsku

Piłka nożna 20 maja 2015 Komentarzy

Narew Ostrołęka rozgromiła Skrę Drobin 8:3 w meczu 29. kolejki IV ligi mazowieckiej. Podopieczni Tomasza Słowika urządzili sobie niezłe strzelanie, kompletnie zaskakując bezradnego rywala. Bohaterem meczu został Cezary Stachowicz.

Doświadczony pomocnik spisywał się w tym meczu rewelacyjnie i dokonał nie lada sztuki już w pierwszej połowie meczu. Stachowicz nie tylko zanotował klasyczny hat-trick, ale dołożył jeszcze kolejne dwa gole, wyprowadzając Narew na prowadzenie 5:0. Goście odpowiedzieli bramką, lecz jeszcze przed przerwą Narew podwyższyła przewagę po golach Marcina Gałązki. Wynik 7:1 po 45 minutach był tak nieprawdopodobny, że mało który kibic byłby w stanie uwierzyć w taki stan rzeczy, gdyby nie był bezpośrednio na stadionie. W drugiej odsłonie Narew strzeliła tylko jednego gola, którego autorem był Piotr Strzeżysz. Piłkarze Skry trafili dwukrotnie i mecz zakończył się hokejowym rezultatem 8:3.

W pozostałych meczach 29. kolejki nie obyło się bez niespodzianek. Punkty straciły zespoły, które walczą o awans do III ligi - KS Łomianki i Bzura Chodaków. Tym samym na pierwszej pozycji umocniła się ekipa Błękitnych Raciąż, która prowadzi już z przewagą pięciu punktów nad wiceliderem z Chodakowa. Mecz Mazovia Mińsk Mazowiecki - Mławianka Mława został przerwany w 28. minucie przy stanie 1:1 z powodu silnych opadów deszczu.

Do zakończenia sezonu 2014/15 pozostało jeszcze sześć kolejek. Najbliższa już w sobotę 23 maja. Narew zagra na wyjeździe z siódmym w tabeli zespołem MKS Przasnysz.

Wyniki 29. kolejki IV ligi mazowieckiej (gr. północ):

KS Łomianki 0-0 Wisła II Płock
Huragan Wołomin 2-2 Bzura Chodaków (Sochaczew)
Ostrovia Ostrów Mazowiecka 0-3 Błękitni Raciąż
Wkra Żuromin 0-4 Olimpia Warszawa
Błękitni Gąbin 3-0 Korona Szydłowo
Narew Ostrołęka 8-3 Skra Drobin
MKS Ciechanów 0-1 MKS Przasnysz
Bug Wyszków 1-1 Nadnarwianka Pułtusk
Mazovia Mińsk Mazowiecki - Mławianka Mława [przerwany w 28. minucie przy stanie 1-1]