IV liga: Narew zwyciężyła w derbach Ostrołęki! [ZDJĘCIA]

Piłka nożna 12 kwietnia 2014 Komentarzy

Narew Ostrołęka pokonała Koronę HiD Ostrołęka 1:0 w dziesiątych derbach Ostrołęki, które odbyły się na stadionie przy ul. Witosa w ramach rozgrywek IV ligi mazowieckiej. Zacięty mecz rozstrzygnął się dopiero w końcówce.

Pierwsza połowa meczu była typowym starciem walki, obie drużyny nie oszczędzały się i walczyły o każdy centymetr boiska. Korona HiD przyjęła postawę defensywną, licząc na kontrataki. Żadna z drużyn nie doczekała się jednak goli. Większe emocje kibice przeżywali w drugiej połowie.

Zaczęło się w 65. minucie. Kapitan Narwi, Piotr Strzeżysz otrzymał drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartkę. Wydawało się, że gospodarze meczu ruszą do zmasowanych ataków, lecz dwie minuty później liczba zawodników na boisku wyrównała się. Czerwony kartonik obejrzał obrońca Korony, Karol Kamionowski. Od tej pory z minuty na minutę coraz większą inicjatywę zyskiwała Narew.

Spotkanie rozstrzygnęło się w 85. minucie. Bramkę dla Narwi strzelił Mateusz Sowa, dając niebiesko-czerwonym skromne zwycięstwo w derbowym starciu. Było to piąte zwycięstwo Narwi w dziesiątych derbach. Mecz zakończył się wynikiem 1:0, ku wielkiej radości kibiców Narwi. Korona HiD zakończyła mecz w kiepskich nastrojach i do tego w dziewiątkę, gdyż czerwoną kartkę w doliczonym czasie gry obejrzał Piotr Karczewski.

Korona HiD Ostrołęka - Narew Ostrołęka 0:1 (0:0)
85' Sowa

Korona HiD: Sebastian Szczechowiak - Karol Kamionowski, Piotr Kamionowski, Piotr Karczewski, Michał Borkowski, Mariusz Kuczewski, Krzysztof Majewski (86 min - Piotr Dąbrowski), Bartosz Waś, Krzysztof Szkopek (61 min - Paweł Kuzia), Paweł Dzbeński, Michał Nosek. Trener: Tomasz Słowik.

Narew: Andrzej Łyziński - Jakub Parzych, Jakub Zalewski, Piotr Dawidzki, Wojciech Skorupka, Dominik Dzwonkowski (70 min - Mateusz Sowa), Maciej Młynarski (68 min - Mateusz Gocłowski), Piotr Strzeżysz, Daniel Wargulewski (61 min - Cezary Stachowicz), Tomasz Niedźwiecki (70 min - Mateusz Pełtak), Piotr Kubat. Trener: Dariusz Narolewski.