IV liga nie przejdzie reformy

Piłka nożna 12 listopada 2017 1 Komentarz

Jesienne posiedzenie Zarządu MZPN zdominowała tematyka rozgrywek oraz wykonanie uchwał odbytego we wrześniu br. Walnego Zgromadzenia Sprawozdawczego Związku. Najważniejsza informacja to ta, że IV liga mazowiecka nadal będzie grać w dwóch grupach i nie przejdzie planowanej wcześniej reorganizacji.

- Wstępnej oceny rozgrywek w rundzie jesiennej 2017 dokonał wiceprezes MZPN, Witold Bogdański; w całym regionie były tylko drobne zakłócenia w terminarzu, ze względu na występujące ekstremalne warunki atmosferyczne. Omówiono także pokrótce stan rozgrywek w okręgowych związkach. Prezes Zarządu, Zdzisław Łazarczyk, przedstawił wnioski, wynikające z Uchwały Walnego Zgromadzenia z dnia 22 września 2017 roku, z których najważniejszym jest sprawa reorganizacji rozgrywek IV ligi - czytamy na stronie Mazowieckiego Związku Piłki Nożnej.

Po konsultacji z klubami postanowiono przychylić się do woli ogółu zainteresowanych i dokonać zmiany w par. 20 pkt. 1 dot. rozgrywek seniorskich i  uchylić decyzję w sprawie reorganizacji IV ligi, czyli kontynuować rozgrywki czwartoligowe w sezonie 2018/19 w dwóch grupach po 16 zespołów.

Wszystko zostaje po staremu, więc zwycięzcy obu grup IV ligi rozegrają baraż o awans do III ligi, zespoły ze środka tabeli nie muszą się też martwić o ewentualny spadek do ligi okręgowej. Po rundzie jesiennej liderami grup IV ligi są Korona Ostrołęka (północ) i Pilica Białobrzegi (południe).

Chcesz być na bieżąco z wynikami i informacjami sportowymi? Polub nas na Facebooku:

SPORTowa Ostrołęka | Wypromuj również swoją stronę

Komentarze

...
17:05, 13 listopada 2017

Gość

czyli ile spada?  

ocena: -         zgłoś

Serwis eOstroleka.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.


Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.