IV liga, V liga, okręgówka, A Klasa, B Klasa. Zobacz wyniki z weekendu i tabele

Piłka nożna 12 maja 2024 0 Komentarzy

Drugi majowy weekend i kolejne futbolowe emocje za nami. W IV lidze mecz na szczycie z udziałem Troszyna - niestety, bez happy endu, choć było blisko... Cieszyła się za to ostrołęcka Narew i to obie jej drużyny. Radość też u lokalnych ekip w okręgówce - wszyscy w tej kolejce wygrali.

IV liga: Troszyn i mecz pełen zwrotów akcji

Niezwykle ciekawe starcie na szczycie IV ligi ma za sobą KS CK Troszyn. Do przerwy wyjazdowego meczu z Ząbkovią nastroje były doskonałe - Troszyn prowadził 1:0 po golu Gąski. Ale po 90 minutach cieszyła się Ząbkovia gospodarze wygrali 2:1.

- Nie udało się wywieźć choćby punktu. Wątpliwy rzut karny dla gospodarzy oraz indywidualna akcja przesądziła o końcowym rezultacie. My niestety nie zamieniamy swojej jedenastki na gola. Trudny to będzie powrót do domu... - tak o tym pełnym zwrotów akcji meczu napisano na klubowej stronie KS CK.

Troszyn spadł na szóste miejsce (59 pkt), na trzeci stopień podium wskakuje Weszło (61 pkt), a walkę o pierwszą lokatę toczą między sobą wciąż Wisła II Płock (67 pkt) i Ząbkovia (66 pkt).

V liga: Narew z wyjazdową wygraną

Cenne zwycięstwo zanotowała ostrołęcka Narew, która na wyjeździe wygrała 3:1 ze Żbikiem Nasielsk. Pozwoliło to Narwianom umocnić się na 4. pozycji w tabeli i odrobić część strat do Nadnarwianki, która przegrała z Przasnyszem.

Liga okręgowa: Komplet wygranych

Lokalne ekipy zanotowały komplet zwycięstw w 24. kolejce. Ołdaki cieszą się po wygranej 5:0 z Wymakraczem Długosiodło, Rzekunianka ograła 2:1 Sonę Nowe Miasto, a Kurpik Kadzidło aż 7:1 rozprawił się w z Wkrą Sochocin.

A Klasa: Pięć goli Narwi II po przerwie

Trzy punkty zdobyła druga drużyna Narwi - podopieczni Marcina Romana (debiut w roli trenera Narwi II) pokonali 5:0 Pokrzywnicę - wszystkie bramki padły w drugiej połowie, a strzelili je Krawczyk, Siurnicki, Borowiecki, Dębek i Domian.

Punkt w Wąsewie zdobył Aldo Bartnik Myszyniec, remisując 3:3. GKS Łyse i Świt Baranowo przegrały swoje mecze - GKS z Mławianką II Mława 1:4, a Świt KS Pniewo 0:4.

B Klasa: Orz bez punktów

Orz Goworowo zmierzył się na wyjeździe z MKS II Przasnysz i uległ rywalom 2:3. Tym samym przasnyszanie zbliżyli się do Orza, który zajmuje wciąż czwarte miejsce w tabeli.