IV liga: Volley awansował po "złotym secie"!

Siatkówka 17 marca 2015 Komentarzy

Siatkarze SPS Volley Ostrołęka pokonali Mogielankę Mogielnica 3:0 w rewanżowym meczu pierwszej fazy play-off IV ligi mazowieckiej. Do rozstrzygnięcia rywalizacji potrzebny był złoty set, w którym ostrołęczanie zwyciężyli 15:8!

Przypomnijmy, w Mogielnicy zawodnicy Karola Zubrzyckiego przegrali 0:3, co stanowiło ogromną niespodziankę. W rewanżu należało nie tylko wygrać 3:0, ale i odrobić całkiem sporą stratę "małych punktów". Okazało się jednak, że dla SPS Volley Ostrołęka nie ma rzeczy niemożliwych!

Gospodarze w niedzielnym meczu rozpoczęli z wysokiego C, wygrywając pierwszą partię do 13. Druga odsłona również przebiegała pod dyktando Volleya i została wygrana pewnie do 17. Najwięcej emocji przyniósł trzeci set - Volleyowi do wygranej w całej rywalizacji potrzebne było zwycięstwo różnicą trzech punktów. Do tego jednak nie doszło, gdyż goście walczyli ambitnie i doprowadzili do gry na przewagi. Wynik 27:25 zakończył seta trzeciego, lecz... nie zakończył meczu. Po podliczeniu "małych punktów" z obu meczów okazało się, że jest remis w setach 3:3 i w punktach 130:130. Zagrano więc złotego seta.

Triumfowała w nim ekipa Volleya i tym samym ostrołęczanie mogą cieszyć się z awansu do następnej rundy! Dla podopiecznych Karola Zubrzyckiego rywalizacja z Mogielanką będzie na pewno doskonałą lekcją na przyszłość i materiałem do wyciągnięcia wniosków. Oby w kolejnej rundzie było już tylko łatwiej!

SPS Volley Ostrołęka – KS Mogielanka Mogielnica 3:0 (25:13, 25:17, 27:25, złoty set 15:8)

SPS Volley Ostrołęka: Zalewski, Pędzich, Jakubowski, Małkowski, Ossowski, Kadłubowski, Gaładyna, Piasta, Brzostek, Mierzejewski, Danielski, Kuczyński (l), Zubrzycki – trener.