Jak dobrać szampon do swoich włosów?

Inne 25 kwietnia 2018 0 Komentarzy

Jak dobrać szampon do swoich włosów?

Kupowanie szamponu może być skomplikowanym przedsięwzięciem. Nawilżający, zwiększający objętość, wzmacniający, wygładzający... Jak dopasować umowne hasła reklamowe z opakowań do włosów na głowie? To nie musi być zagadką, jeśli wiesz, czego szukać.

Określ swój typ skóry głowy

Zanim wybierzesz szampon, ważne jest, aby wiedzieć, co robi szampon, jak go używać i jaki ma to związek z Twoimi włosami i typem skóry głowy. Szampon przeznaczony jest do mycia włosów i skóry głowy z brudu, tłuszczu i resztek produktów kosmetycznych do stylizacji. Chociaż możesz myśleć o szamponie wyłącznie jako o środku czyszczącym włosy, to ważniejsze jest uwzględnienie skóry głowy podczas wybierania szamponu. Bierz pod uwagę, ze szampon przeznaczony jest dla skóry głowy, a odżywka dla włosów. Jeśli twoja skóra głowy jest tłusta, a Twoje końce są suche (co jest częstym problemem), powinieneś wybrać szampon, który najlepiej nadaje się do tłustej skóry głowy i odżywkę, która została stworzona, by nawilżać suche końcówki.

Szampon dla tłustych włosów

Jeśli Twoja skóra głowy jest tłusta, prawdopodobnie wypróbowałeś dziesiątki szamponów. Możliwe, że przechodziłeś od codziennego mycia (nawet dwa razy dziennie) do stosowania różnych szamponów, aby kontrolować zawstydzającą produkcję sebum. Unikaj szamponów, które nawilżają, wygładzają lub nadają się do włosów kręconych. Takowe mają tendencję do dodawania zbyt dużej ilości wilgoci do już tłustej skóry głowy. Poszukaj etykiet, które wspominają o zwiększaniu objętości, wzmacnianiu lub równoważeniu suchości włosów. Produkty te są mniej nawilżające i skuteczniejsze w usuwaniu nadmiaru sebum. Codzienny szampon oczyszczający może być bardzo pomocny przy bardzo oleistej skórze głowy, ale należy uważać, aby nie przesuszyć skóry głowy. Konsekwencją przesuszenia może być wzmożoną produkcja łoju.

Poświęć dodatkowy czas podczas mycia na wmasowanie szamponu w skórę głowy, aby rozpuścić olej i następnie dokładnie spłukać skórę. Po myciu szamponem unikaj kontaktu odżywki ze skórą głowy. Zamiast tego, skup się na środkowym trzonie i końcach włosów. Dobrze wypłukuj wszelakie środki kosmetyczne.

Szampon do suchych włosów

Kiedy skóra głowy jest sucha, swędząca lub łuszcząca się, wybór właściwego szamponu może być kluczowy nie tylko w  zapobieganiu problemu, ale także w powstrzymaniu jego wzrostu.

Unikaj produktów charakteryzujących się wzmacnianiem włosów i zwiększaniem objętości. Szampony te mogą pozbawić skórę głowy niezbędnej wilgoci. W przypadku głów, które są tylko nieznacznie suche z niewielkim swędzeniem lub łuszczeniem się, należy szukać szamponu, który charakteryzuje nawilżenie, wygładzenie lub podkręcanie loków. Produkty te wspomagają zatrzymywanie wilgoci i mogą być korzystne dla suchej skóry głowy. Odpowiednie szampony znajdziesz na stronie Kontigo.com.pl.

Chcesz być na bieżąco z wynikami i informacjami sportowymi? Polub nas na Facebooku:

SPORTowa Ostrołęka | Wypromuj również swoją stronę