zdjecie 2866

Jak klub ASPS Net rozliczył się z dotacji?

Siatkówka 11 stycznia 2019 5 Komentarzy

W ubiegłym roku największą dotację miejską otrzymał klub siatkarski Net. Drużyna, która grała w II lidze, cieszyła kibiców tylko w pierwszym półroczu, bowiem do nowego sezonu już nie przystąpiła. Jeden z radnych pyta, w jaki sposób klub rozliczył się z dotacji.

W ubiegłym roku największą dotację miejską otrzymał klub siatkarski Net. Drużyna, która grała w II lidze, cieszyła kibiców tylko w pierwszym półroczu, bowiem do nowego sezonu już nie przystąpiła. Jeden z radnych pyta, w jaki sposób klub rozliczył się z dotacji.

Miniony rok był czasem zwrotów akcji dla klubu ASPS Net Ostrołęka. Drużyna prowadzona przez trenera Mateusza Mielnika dotarła do finału rozgrywek II ligi, gdzie dosłownie o włos przegrała awans do pierwszej ligi. Z klubem pożegnali się wszyscy siatkarze i trener, który już wcześniej zapowiadał odejście. Dość nieoczekiwanie ASPS Net nie zgłosił się do kolejnych rozgrywek II ligi. Męska siatkówka w wydaniu seniorskim zniknęła ze sportowej mapy miasta.

Na 2018 rok klub ASPS Net otrzymał 338.300,00 zł dotacji. Była to największa dotacja ze wszystkich klubów sportowych. Radny Jacek Łuba z klubu radnych Bezpartyjne Miasto zapytał prezydenta, czy i w jaki sposób ta dotacja została rozliczona z miastem, gdyż drużyna od czerwca nie funkcjonowała.

- W 2018 roku największą dotację celową z budżetu na finansowanie lub dofinansowanie zadań zleconych do realizacji stowarzyszeniom z zakresu kultury fizycznej otrzymało Autonomiczne Stowarzyszenie Piłki Siatkowej NET. Drużyna, która sponsorowana była również przez Grupę Energa, nie przystąpiła do sezonu 2018/19. W związku z tym proszę o informację, czy w ogóle i w jaki sposób klub ASPS NET rozliczył się z wydatkowania środków z dotacji miejskiej - napisał do prezydenta Łukasza Kulika.

Prezydent na odpowiedź ma 14 dni.

Chcesz być na bieżąco z wynikami i informacjami sportowymi? Polub nas na Facebooku:

SPORTowa Ostrołęka | Wypromuj również swoją stronę

Czytaj również:

Komentarze

...
22:34, 11 stycznia 2019

Gość

Pewnie nic się nie rozliczyli skoro zawodnicy jeszcze nie otrzymali kilku pensji  


...
23:37, 11 stycznia 2019

htx

ja bym drazyl temat bo kasa byla ma caly sezon a druzyna funkcjonowala pol sezonu


...
23:39, 11 stycznia 2019

Raczej

Raczej sie rozliczyli tylko kwestia sprawdzenia na co w 5 miesięcy wydali  tyle kasy plus sponsorzy itp majac wciąż zaległości. Jeżeli to zostanie tak zostawione to będzie bardzo niekompetentne ze strony miasta w stosunku do podmiotów ktore dostają nawet 100razy mniej ...


...
10:43, 12 stycznia 2019

joj

To już poprzednicy powinni sprawdzić.


...
21:30, 12 stycznia 2019

do joj

Dotację za 2018 rok rozlicza się do 30 stycznia 2019 roku to ciężko by to zrobili poprzednicy...Serwis eOstroleka.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.


Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.