Janczewski śladami Kołeckiego. Sztangista Atlety Ostrołęka tuż za podium [ZDJĘCIA]

Inne 20 grudnia 2021 1 Komentarz

18 grudnia 2021 w Sali Sportowej im. Szymona Kołeckiego w Wierzbnie woj. dolnośląskie odbywał się Międzynarodowy Puchar Masters w podnoszeniu ciężarów o Puchar Wójta Gminy Domaniów. Karol Janczewski ostrołęcki mastersiak pokonał ponad długą trasę, by ustanowić rekord życiowy w wzorcowo przygotowanych obiektach do uprawiania podnoszenia ciężarów (dwuboju olimpijskiego).

Rywalizacja toczyła się w obiektach, które noszą imię rodaka Wierzbna, srebrnego olimpijczyka z Sydney i złotego z Pekinu oraz sześciokrotnego medalisty Mistrzostw Świata i dziewięciokrotnego medalisty Mistrzostw Europy polskiego sztangisty Szymona Kołeckiego.

- Sztangista Uczniowskiego Klubu Sportowego Atleta Ostrołęka w rwaniu pomyślnie zalicza wszystkie trzy próby i w ostatniej wyrywa 90 kg. W podrzucie udanie wykonał dwie próby wybijając w trzeciej próbie nad głowę sztangę o ciężarze 110 kg. Uzyskany wynik 200 kg w dwuboju to nowy rekord życiowy, który uplasował go na 4. pozycji wg tabeli Sinclaira w klasyfikacji OPEN (bez podziału na grupy wiekowe i wagowe). Karol godnie reprezentował Ostrołękę, zaliczając bardzo udany start na zakończeniu sezonu 2021. Również bardzo dobry prognostyk przed przyszłorocznymi mistrzostwami Polski i Europy, które odbędą się na polskich pomostach w Raszynie - relacjonuje trener i sekretarz klubu Władysław Niedźwiecki.

Chcesz być na bieżąco z wynikami i informacjami sportowymi? Polub nas na Facebooku:

SPORTowa Ostrołęka | Wypromuj również swoją stronę

Zdjęcia do artykułu:
Zobacz więcej zdjęć ...

Komentarze

...
14:59, 20 grudnia 2021

Jack

Kołecki na miarę Ostrołęki i okolic.

ocena: -         zgłoś

Serwis eOstroleka.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.


Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.