Jantar Ostrołęka zgrywa się przed rozpoczęciem ligi

Piłka nożna 10 sierpnia 2016 Komentarzy

Piłkarki Jantaru Ostrołęka wciąż przygotowują się do nowego sezonu w II lidze. Rozpoczął się już okres sparingowy, więc praca weszła na bardziej wytężony poziom. Pierwsze test-mecze pokazują, że w zespole pomarańczowych drzemie duży potencjał. Grunt to wykorzystać go w sezonie.

fot. facebook.com/Klub Sportowy Jantar Ostrołęka2 sierpnia podopieczne Rafała Koska rozegrały pierwszy sparing w okresie przygotowawczym do sezonu 2016/17. Rywalem Jantarek były dużo mniej doświadczone zawodniczki Młodych Orłów, czyli zespołu, który dopiero co powstał w Pułtusku. Ostrołęczanki przystąpiły do meczu osłabione, gdyż z różnych powodów zagrać nie mogły Beata Majewska, Patrycja Koper, Aleksandra Galarska, Klaudia Płoska, Joanna Tomczak, Marlena Dudziec, Milena Modzelewska, Alicja Lutrzykowska, Ola Kutz, Natalia Mierzejewska, Gabriela Dymerska oraz Alicja Prusińska. Zawodniczki z Ostrołęki wykazały się dużym zaangażowaniem i udzieliły lekcji futbolu pułtuszczankom, zwyciężając 8:0. Bohaterką meczu została Adrianna Michalak - strzeliła ona pięć goli. Kolejne dołożyły Kinga Chrost (dwa) i Dominika Ostrowska.

Jantar Ostrołęka - Młode Orły Pułtusk 8:0
⚽ Adrianna Michalak 5, Kinga Chrost 2, Dominika Ostrowska

JANTAR: Kulesik - Draba, Zając, Duszak, Niźnik, Jurga, Ostrowska, Piersa, Milewska, Michalak, Romańska. Zagrały też: Rosłon, Kowalska, Orzoł, Chrost.

Pięć dni później Jantarki zmierzyły się w Łomży w meczu kontrolnym przeciwko Stomilowi Olsztyn, czyli zespołowi, który dołączył w tym roku do II ligi i będzie ligowym rywalem ostrołęczanek. Spotkanie przeciwko licznej drużynie z Olsztyna zakończyło się remisem 3:3. Szczególnie dobrze prezentował się ostrołęcki środek pola, dzięki czemu udało się stworzyć sporo sytuacji podbramkowych. Pracy wymaga jeszcze postawa w defensywie, ale z pewnością trener Rafał Kosek będzie szlifował te elementy na ostatnich treningach przed rozpoczęciem rozgrywek ligowych.

Jantar Ostrołęka - Stomil Olsztyn 3:3
⚽ Adrianna Michalak, Aleksandra Galarska, Dominika Ostrowska

JANTAR: Kulesik - Duszak, Koper, Majewska, Zając, Galarska, Milewska, Piersa, Ostrowska, Michalak, Romańska. Zagrały też: Draba, Rosłon, Prusińska, Orzoł, Jurga, Dymerska, Mierzejewska.

Sparingowy test w Łomży zaliczyły także młodziczki Jantaru, ulegając Stomilowi 0:2.

Chcesz być na bieżąco z wynikami i informacjami sportowymi? Polub nas na Facebooku:

SPORTowa Ostrołęka | Wypromuj również swoją stronę

Czytaj również:

Artykuł archiwalny, brak możliwożci komentowania.