Jantarki bez wygranej w Ząbkach. Zadecydował hat-trick Rudy

Piłka nożna 28 września 2016 Komentarzy

Piłkarki Jantaru Ostrołęka mają za sobą piąte spotkanie w rozgrywkach II ligi sezonu 2016/17. Podopieczne trenera Rafała Koska w wyjazdowym spotkaniu uległy Ząbkovii Ząbki 2:4. Osłabionemu zespołowy "pomarańczowych" sił starczyło jedynie na 45 minut meczu. Zobacz wyniki 5. kolejki i aktualną tabelę.

Jantarki pojechały na spotkanie do Ząbek jedynie w dwunastoosobowym składzie, w którym zabrakło m.in. Eweliny Milewskiej, Aleksandry Galarskiej, Marty Niźnik czy Adrianny Michalak. Nie przeszkodziło to jednak w wyrównanej walce w pierwszej połowie spotkania. Prowadzenie gospodyniom dała Małgorzata Lesińska, wpisując się na listę strzelców w 19. minucie. Kilkanaście minut później do wyrównania doprowadziła Joanna Tomczak.

W drugiej połowie bohaterką Ząbkovii została Anna Rudy. W ciągu 27 minut trzykrotnie wpisała się ona na listę strzelców, tym samym praktycznie w pojedynkę rozstrzygając losy meczu. Jantarki zdobyły jeszcze jednego gola, samobójcze trafienie odnotowała Klaudia Tuszyńska. Ząbkovia wygrała 4:2, dla Jantaru była to czwarta porażka w tym sezonie. Kolejne spotkanie Jantarki rozegrają już 2 października o godz. 14.00 w Warszawie z AZS UW Warszawa.

Ząbkovia Ząbki - Jantar Ostrołęka 4:2 (1:1)

⚽ 1:0 Lesińska ' 19
⚽ 1:1 Tomczak '31
⚽ 2:1 Rudy '50
⚽ 3:1 Rudy '65
⚽ 4:1 Rudy '77
⚽ 4:2 Tuszyńska (sam.) '79

JANTAR: Kulesik - Koper, Dudziec, Zając, Duszak (46' Romańska), Piersa, Majewska, Chodorek, Tomczak, Ostrowska, Płoska.