Jantarki nie dały szans Turowi Bielsk Podlaski [ZDJĘCIA]

Piłka nożna 09 maja 2016 Komentarzy

Piłkarki Jantaru Ostrołęka mają za sobą kolejny udany mecz w II lidze. Podopieczne Rafała Koska odniosły trzecie zwycięstwo z rzędu, w efektownym stylu rozprawiając się z Turem Bielsk Podlaski. Utrzymanie w rozgrywkach II ligi staje się coraz bardziej realne.

Jantarki były zdecydowanymi faworytkami starcia przeciwko ostatniej drużynie w drugoligowej stawce. Ostrołęczanki rozpoczęły strzelanie już w 4. minucie, kiedy to do siatki rywalek trafiła Dominika Ostrowska. Ta sama zawodniczka podwyższyła na 2:0 już po ośmiu minutach gry. Pomarańczowe zdecydowanie przeważały, co udokumentowały w 33. minucie. Tym razem Justynę Sokołowską pokonała Laura Świerszcz.

W drugiej połowie obraz gry nie uległ zmianie. Nadal to ostrołęczanki posiadały inicjatywę, a nieliczne ataki zespołu gości były stopowane przez linię defensywną Jantaru lub bramkarkę Katarzynę Kulesik. Na czwartą bramkę w meczu kibice czekali aż do 70. minuty, jej autorką była Laura Świerszcz. Nie był to jednak koniec strzelania w wykonaniu Jantarek - w 79. minucie na 5:0 podwyższyła Natalia Jurga, a tuż przed końcem spotkania wynik ustaliła Beata Majewska.

Było to trzecie z rzędu zwycięstwo piłkarek Jantaru Ostrołęka. Nadal zajmują one dziewiąte miejsce w tabeli, ale już niemal odrobiły straty do wyprzedzających je rywalek. Jeżeli utrzymają taką formę do końca sezonu - utrzymanie w II lidze będzie jedynie formalnością.

Jantar Ostrołęka - Tur Bielsk Podlaski 6:0 (3:0)
Ostrowska 4,8, Świerszcz 33, 70, Jurga 79, Majewska 90

JANTAR: Kulesik - Zając, Dudziec, Galarska, Jurga, Koper, Majewska, Milewska, Niźnik, Ostrowska (70' Płoska), Świerszcz.