zdjecie 8306

Jantarki nie dały szans Turowi Bielsk Podlaski [ZDJĘCIA]

Piłka nożna 09 maja 2016 Komentarzy

Piłkarki Jantaru Ostrołęka mają za sobą kolejny udany mecz w II lidze. Podopieczne Rafała Koska odniosły trzecie zwycięstwo z rzędu, w efektownym stylu rozprawiając się z Turem Bielsk Podlaski. Utrzymanie w rozgrywkach II ligi staje się coraz bardziej realne.

Piłkarki Jantaru Ostrołęka mają za sobą kolejny udany mecz w II lidze. Podopieczne Rafała Koska odniosły trzecie zwycięstwo z rzędu, w efektownym stylu rozprawiając się z Turem Bielsk Podlaski. Utrzymanie w rozgrywkach II ligi staje się coraz bardziej realne.

Jantarki były zdecydowanymi faworytkami starcia przeciwko ostatniej drużynie w drugoligowej stawce. Ostrołęczanki rozpoczęły strzelanie już w 4. minucie, kiedy to do siatki rywalek trafiła Dominika Ostrowska. Ta sama zawodniczka podwyższyła na 2:0 już po ośmiu minutach gry. Pomarańczowe zdecydowanie przeważały, co udokumentowały w 33. minucie. Tym razem Justynę Sokołowską pokonała Laura Świerszcz.

W drugiej połowie obraz gry nie uległ zmianie. Nadal to ostrołęczanki posiadały inicjatywę, a nieliczne ataki zespołu gości były stopowane przez linię defensywną Jantaru lub bramkarkę Katarzynę Kulesik. Na czwartą bramkę w meczu kibice czekali aż do 70. minuty, jej autorką była Laura Świerszcz. Nie był to jednak koniec strzelania w wykonaniu Jantarek - w 79. minucie na 5:0 podwyższyła Natalia Jurga, a tuż przed końcem spotkania wynik ustaliła Beata Majewska.

Było to trzecie z rzędu zwycięstwo piłkarek Jantaru Ostrołęka. Nadal zajmują one dziewiąte miejsce w tabeli, ale już niemal odrobiły straty do wyprzedzających je rywalek. Jeżeli utrzymają taką formę do końca sezonu - utrzymanie w II lidze będzie jedynie formalnością.

Jantar Ostrołęka - Tur Bielsk Podlaski 6:0 (3:0)
Ostrowska 4,8, Świerszcz 33, 70, Jurga 79, Majewska 90

JANTAR: Kulesik - Zając, Dudziec, Galarska, Jurga, Koper, Majewska, Milewska, Niźnik, Ostrowska (70' Płoska), Świerszcz.

Pozostałe wyniki 17. kolejki II ligi:

UMKS Zgierz 0-1 Pelikan Łowicz
KU-AZS UW Warszawa 2-1 MUKS Tomaszów Mazowiecki
KS Teresin 3-1 UKS SMS II Łódź
Helios Białystok 0-1 Piastovia Piastów

Tabela:

1. Pelikan Łowicz 36
2. KU-AZS UW Warszawa 34
3. UKS SMS II Łódź 33
4. KS Teresin 27
5. MUKS Tomaszów Mazowiecki 26
6. Piastovia Piastów 21
7. Ząbkovia Ząbki 17
8. Helios Białystok 16
9. Jantar Ostrołęka 15
10. UMKS Zgierz 8
11. Tur MOSiR Bielsk Podlaski 4

Chcesz być na bieżąco z wynikami i informacjami sportowymi? Polub nas na Facebooku:

SPORTowa Ostrołęka | Wypromuj również swoją stronę

Zdjęcia do artykułu:
Zobacz więcej zdjęć ...
Czytaj również:
Artykuł archiwalny, brak możliwożci komentowania.