Joanna Banach na zgrupowaniu kadry narodowej [ZDJĘCIA]

Lekkoatletyka 06 marca 2014 Komentarzy

Najlepsza lekkoatletka powiatu ostrołęckiego, Joanna Banach, trenowała podczas zgrupowania kadry narodowej w Szklarskiej Porębie. Biegaczka, pochodząca z Tatar (gm. Kadzidło), ciężko pracowała, szlifując formę. Rozmawialiśmy z nią na temat pobytu na zgrupowaniu.

Najlepsza lekkoatletka powiatu ostrołęckiego, Joanna Banach, trenowała podczas zgrupowania kadry narodowej w Szklarskiej Porębie. Biegaczka ciężko pracowała, szlifując formę. Rozmawialiśmy z nią na temat pobytu na zgrupowaniu.

- Obóz rozpoczęłam w krótką wycieczką na schronisko Szrenica. Celem zgrupownia było przygotowanie wytrzymałości oraz poprawa sprawności do sezonu letniego, który rozpoczynam w połowie maja startami w zawodach - mówi Asia, która w ubiegłym roku zajęła piąte miejsce w biegu na 400 metrów przez płotki podczas Młodzieżowych Mistrzostw Europy w Tampere.

- Na obozie wykonywałam dwa treningi dziennie. Pierwszy o godzinie 10:30, najczęściej była to wycieczka w góry, bieganie odcinków na czas bądź siłownia. Po treningu obowiązkowo prysznic, obiad i drzemka w celu regeneracji organizmu po ciężkim wysiłku fizycznym. Pobudka i kolejny trening tzw. dopełniający, który trwał godzinę lub półtorej. Drugi trening to głównie sprawność na hali gimnastycznej, gry zespołowe, skoczność oraz marsze na płotkach, które poprawiają technikę płotkarską - dodaje zawodniczka, która mimo studiów w Warszawie, chętnie identyfikuje się z regionem Kurpiowskim.

Przypomnijmy, że Joanna Banach pochodzi z Tatar (gm. Kadzidło) i jest wielokrotną Mistrzynią Polski w biegu 400 metrów przez płotki oraz reprezentantką Kurpi w zawodach międzynarodowych.

Chcesz być na bieżąco z wynikami i informacjami sportowymi? Polub nas na Facebooku:

SPORTowa Ostrołęka | Wypromuj również swoją stronę

Zdjęcia do artykułu:
Czytaj również:
Artykuł archiwalny, brak możliwożci komentowania.