Julia Stachurska brązową medalistką Mistrzostw Polski Zrzeszenia LZS [ZDJĘCIA]

Inne 25 maja 2023 1 Komentarz

Od 18 do 20 maja rozgrywane były Mistrzostwa Polski Zrzeszenia LZS w podnoszeniu ciężarów młodziczek i młodzików (13-15 lat). Na ciechanowskich pomostach stanęło 69 dziewcząt i 97 chłopców urodzonych w latach 2008 do 2010. Ostrołękę reprezentowali sztangistki UKS ATLETA Olga Komoszewska w kategorii wagowej 59 kg, Maja Zera 64 kg, Julia Stachurska +81 kg i 14 –letni Kacper Mróz w kategorii wagowej 67 kg.

Olga wyrwała 27 kg i podrzuciła 35 kg co dało w dwuboju 65 kg i został 6. sztangistką Polski wśród młodziczek. Maja wyrwała 32 kg, podrzuciła 47 kg a zgromadziła w dwuboju 79 kg i uplasowała się na 9. pozycji polskich sztangistek młodziczek ustanawiając zarazem rekord życiowy w podrzucie i dwuboju. Jako kolejna Julia w rwaniu wyniosła nad głowę 56 kg, w podrzucie wybiła nad głowę 73 kg. W dwuboju olimpijskim zebrała 129 kg i 3. rekordy życiowe uczyniły ją brązową medalistką Polski wśród młodziczek.

20 maja w pierwszej grupie startowej wystąpił Kacper, któremu słabiej poszło w rwaniu bo tylko 55 kg zaliczył. Za to starał się nadrobić w podrzucie ustanawiając rekord życiowy na 76 kg. W dwuboju zebrał 131 kg i to pozwoliło mu zostać 8. sztangistą Polski młodzików. Błąd w rwaniu kosztował szansę na 6. lokatę.

- Mamy nadzieję, że sprawiliśmy naszym Kibicom i Bliskim wiele emocji i radości będącym z nami i siedzącym w domu oglądając bezpośrednio transmisję internetową. Dziękujemy Wam oraz trenerowi Zenonowi Grądzkiemu, trenerowi Władysławowi Niedźwieckie, trenerowi Tadeuszowi Stolarczykowi za wszystkie miłe słowa i cenne rady kierowane we wszelaki sposób - relacjonuje trener Władysław Niedźwiecki. - Uważamy, że godnie reprezentowaliśmy Ostrołękę na tak WYSOKIEJ rangi zwodach dwuboju olimpijskiego. Wśród 40 sklasyfikowanych klubów z całej Polski, uplasowaliśmy się na 25. pozycji z 10 pkt. Zwyciężył Ośrodek Sportowego Szkolenia Młodzieży CLKS Mazovia Ciechanów gromadząc 70 pkt.

Chcesz być na bieżąco z wynikami i informacjami sportowymi? Polub nas na Facebooku:

SPORTowa Ostrołęka | Wypromuj również swoją stronę

Zdjęcia do artykułu:
Zobacz więcej zdjęć ...

Komentarze

...
21:29, 27 maja 2023

Olga

No to fajnie, gratulacje dla zawodników i trenerów. Ostrołęckie ciężary wracają na krajowe salony.

ocena: -         zgłoś

Serwis eOstroleka.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.


Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.