Juniorki Unii Basket walczą o finał Mistrzostw Polski: Dwie porażki i wygrana na turnieju w Gorzowie Wielkopolskim

Koszykówka 05 kwietnia 2013 Komentarzy

W środę, 3 kwietnia, w Gorzowie Wielkopolskim rozpoczęły się półfinałowe zawody Mistrzostw Polski Juniorek z udziałem koszykarek Unii Basket Ostrołęka. Podopieczne Macieja Kruszewskiego mają za sobą już trzy spotkania, z których wygrały jedno.

Pierwsze spotkanie było jednocześnie meczem z gospodyniami turnieju, AZS Gorzów Wielkopolski. Już pierwsza kwarta pokazała jak trudny to rywal. Mimo, że Unia Basket próbowała nawiązać przez cały mecz walkę z gospodyniami to jednak nie było na to szans i AZS wygrał 78:52.

- Tempo spotkania było niezwykle szybkie, graliśmy dobrą koszykówkę, ale rywal był zespołem skuteczniejszym - mówił po meczu trener Maciej Kruszewski. - Ta porażka nas nie podłamuje, bo wiemy, że mamy przed sobą jeszcze cztery spotkania i jesteśmy pozytywnie nastawieni przed tymi meczami.

AZS PWSZ Gorzów Wlkp. - MUKS Unia Basket Ostrołęka 78:52 (24:13, 17:12, 18:10, 19:17)
Punkty dla Unii: Pawłowska 16, Wołosiuk 11, Snarska 8, Pau. Jarka 8, Jakubiak 6, Więckowska 2, Kołoszko 1, Stachacz 0, Jachimczyk 0, Pat. Jarka nie grała.

Drugi mecz w gorzowskim turnieju śmiało można nazwać wielkim dreszczowcem. Pierwsze trzy kwarty nie układały się po myśli ostrołęczanek, które popełniały zbyt wiele przewinień a rywalki miały zbyt wiele wolnego miejsca na parkiecie, co skutecznie wykorzystywały. Czwarta kwarta przyniosła jednak przełamanie. Ostrołęckie koszykarki zagrały w niej kapitalnie, wygrywając różnicą piętnastu punktów. Dało im to zwycięstwo w całym meczu!

- Wiara w zwycięstwo poprowadziła nas po sukces w tym meczu - skomentował sukces swoich podopiecznych trener Maciej Kruszewski.

MUKS Unia Basket Ostrołęka - UKS Żak Nowy Sącz 68:66 (15:17, 11:14, 13:21, 29:14)
Punkty dla Unii: Pawłowska 21, Wołosiuk 16, Snarska 16, Jakubiak 9, Stachacz 4, Więckowska 2, Jachimczyk 2, Kołoszko 0, Pau. Jarka 0.

Dziś ostrołęczanki zagrały z MOS-em Katowice. Podopieczne Macieja Kruszewskiego po dwóch kwartach remisowały z rywalkami i wydawało się, że losy tego spotkania mogą potoczyć się korzystnie dla ostrołęczanek. Niestety, w drugiej połowie meczu lepsze były koszykarki ze Śląska. W momencie dźwięku syreny końcowej Katowice miały o czternaście punktów więcej i wygrały mecz zasłużenie.

MKS MOS Katowice - MUKS Unia Basket Ostrołęka 68:54 (18:10, 4:12, 28:19, 18:13)
Punkty dla Unii: Jakubiak 17, Snarska 10, Pawłowska 9, Pau. Jarka 9, Wołosiuk 8, Stachacz 1, Jachimczyk 0, Więckowska 0, Kołoszko 0.

Przed Unią Basket jeszcze dwa spotkania w ramach turnieju półfinałowego. W sobotę o 14.45 ostrołęczanki zagrają z MMKS Katarzynki Toruń. W niedzielę o 10.00 podopieczne Macieja Kruszewskiego zakończą turniej meczem z VBW GTK Gdynia. Unia Basket jest aktualnym brązowym medalistą Mistrzostw Mazowsza, medal ostrołęczanki wywalczyły w Wołominie na turnieju, który odbył się w marcu.