Justyna Niedzwiecka i Karol Janczewski mistrzami Polski!

Inne 28 października 2020 0 Komentarzy

Miniony weekend 24 – 25 października 2020 roku to były piękne dni dla ostrołęckich ciężarowców. Nazwę miasta Ostrołęka i UKS Atleta spikerzy prowadzący zawody wymieniali co najmniej kilkadziesiąt razy.

Miniony weekend 24 – 25 października 2020 roku to były piękne dni dla ostrołęckich ciężarowców. Nazwę miasta Ostrołęka i UKS Atleta spikerzy prowadzący zawody wymieniali co najmniej kilkadziesiąt razy.

Zawodnicy UKS Atleta zawsze występują w strojach klubowych z nazwą i znakami Ostrołęki. Działo to się na ciężarowych arenach Siedlec i Piekar Śląskich. W Siedlcach młodzi sztangiści indywidualnie wywalczyli 4 złote i jeden medal srebrny. Natomiast drużyna juniorów młodszych stanęła na trzecim stopniu podium, a drużyna nieco starszych stanęła o jeden stopień wyżej.

Przepięknie zaprezentowali się ich starsi stażem zawodnicy w Piekarach Śląskich. Uczestniczyli oni w XXX Międzynarodowych Mistrzostwach Polski Masters w podnoszeniu ciężarów. Hala MKS Olimpia Piekary wypełniła się weteranami dźwigania sztangi. Ze względu na sytuację epidemiologiczna zabrakło kibiców, jednak całość zawodów można było obserwować w internetowej relacji na żywo. Ostrołękę reprezentowali ciężarowcy Atlety: Justyna Niedzwiecka Mistrzyni Polski z 2019r. (85 kg) i 5-krotna rekordzistka Polski oraz Karol Janczewski srebrny medalista z Mistrzostw Polski z roku 2016 (150 kg) i 2019 (182kg).

W sobotnie południe jako pierwsza rywalizację o medale rozpoczęła reprezentująca Ostrołękę mieszkanka Obierwi Justyna Niedzwiecka. Zawodniczka Uczniowskiego Klubu Sportowego ATLETA prowadzona przez trenera Władysława Niedźwieckiego w rwaniu uniosła sztangę o wadze 39 kg. W podrzucie poradziła sobie ze sztangą ważącą 53 kg poprawiając rekord życiowy o 1 kg. W dwuboju olimpijskim zgromadziła 92 kg i ten wynik jest również jej rekordem życiowym większym o 1 kg. Ten wynik dał jej prawo stanąć na najwyższym stopniu podium i tytuł Mistrzyni Polski Masters w podnoszeniu ciężarów kategorii wagowej 71 kg, grupy wiekowej 40 – 44 za rok 2020.

Natomiast, w niedzielne południe do rywalizacji o prymat najlepszego w kategorii wagowej 81 kg, grupy wiekowej 40 – 44 przystąpił prezes ostrołęckiego UKS Atleta Karol Janczewski. Rwanie rozpoczyna od sztangi ważącej 80 kg, następnie koncertowo zalicza drugie podejście na 85 kg oraz trzecie ze sztangą o ciężarze 90 kg. Identycznie koncertowo zalicza wszystkie 3. próby w podrzucie, odpowiednio 100, 105 oraz 108 kg. Wykonując poprawnie sześć prób ustanawia 4 rekordy życiowe tj. 90 kg w rwaniu, 105 i 108 w podrzucie oraz 198 kg w dwuboju., Ostrołęcki sztangista miał 5 kg przewagę po rwaniu nad kolejnym zawodnikiem, który podrzucił 105 i w dwóch kolejnych podejściach rywal zmuszony był zadysponować na sztangę 115 kg by pozbawić tytułu ostrołęczanina. Rywal dwukrotnie nie poradził sobie z tym ciężarem, a Janczewski skutecznie odparł atak konkurenta i zwyciężył przewagą 8 kg. Złoty medal odebrał ostrołęczanin stojąc na najwyższym stopniu podium zostając Mistrzem Polski Masters w podnoszeniu ciężarów za rok 2020.

Jak widać mimo przybywania lat naszym mastersiakom przybywa im również kilogramów na sztandze. Jest ciągły progres co cieszy działaczy i sympatyków podnoszenia ciężarów

– relacjonuje trener Władysław Niedźwiecki.

Ogromne gratulacje składa i życzy kolejnych sukcesów zarząd UKS ATLETA Ostrołęka. To bardzo miłe, jak na różnych arenach ciężarowych Polski słyszymy "Mistrz Polski z Ostrołęki".

Zawody odbywały się pod honorowym patronatem Prezydent Piekar Śląskich Sławy Umińskiej-Duraj. Organizatorami byli Polska Federacja Podnoszenia Ciężarów Masters, GKS Transbed Andaluzja Brzozowice-Kamień przy wsparciu Ministerstwa Sportu, Stowarzyszenia Rozwoju i Promocji Sportu Active Sport, Urzędu Miasta Piekary Śląskie, Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji i firmy Müller Polska Sp. z o.o.

Zawody tak ważnej rangi w Piekarach Śląskich, odbyły się w dużej mierze dzięki zaangażowaniu zawodnika i działacza „Andaluzji” Artura Boreckiego, który obecnie pełni również funkcję sekretarza Federacji Masters.

Chcesz być na bieżąco z wynikami i informacjami sportowymi? Polub nas na Facebooku:

SPORTowa Ostrołęka | Wypromuj również swoją stronę

Zdjęcia do artykułu:
Zobacz więcej zdjęć ...

Komentarze


Brak Waszych opinii do tego artykułu.


Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.