Kabaddi halowe. Mistrzostwa Polski odbędą się w Ostrołęce

Inne 22 listopada 2021 3 Komentarze

To już pewne: W drugiej połowie stycznia w Ostrołęce odbędą się Mistrzostwa Polski w kabaddi halowym. Zawody odbędą się w hali im. Arkadiusza Gołasia w Ostrołęce.

W ubiegłym tygodniu w Ostrołęce gościli działacze związani z tą dyscypliną. Ustalono szczegóły dotyczące halowych Mistrzostw Polski. - Dla nas to ogromny rozwój. Rok temu pierwsze zawody odbyły się w sali, gdzie trenujemy. Teraz zagramy na sali z trybunami, mając u boku przyjaciół z Ostrołęki, trzymających kciuki za nasz sport - poinformowano na profilu Kabaddi Poland.

Kabaddi. Jak się w to gra?

Kabaddi to zespołowa gra indyjska, znana od około 4 tysięcy lat. Jeden z najpopularniejszych sportów w Indiach. Jakie są zasady gry? Tu oddajemy głos jednej z internetowych encyklopedii:

W grze biorą udział dwie drużyny złożone z 10–12 zawodników, z czego na boisku występuje po 7 z każdej drużyny. W zależności od odmiany rozgrywka odbywa się w kole o średnicy 23–24,5 m bądź na boisku prostokątnym o wymiarach 12,5x10 m (mężczyźni) i 11x8 m (kobiety). Czas gry wynosi 2x20 minut lub do wyeliminowania wszystkich zawodników jednej z drużyn. Gra polega na tym, aby zawodnik drużyny atakującej sahi przedostał się do kręgu tworzonego przez drużynę przeciwną, krzycząc cały czas słowo „kabaddi”. Jeżeli mu się to uda, musi w ciągu 30 sekund lub w odmianach ludowych w czasie jednego oddechu dotknąć przynajmniej jednego zawodnika drużyny broniącej, a następnie powrócić do swojej drużyny. Zawodnicy dotknięci są eliminowani z gry. Zadaniem drużyny broniącej jest wykluczenie sahi poprzez uniemożliwienie mu w ciągu 30 sekund (jednego oddechu) powrotu do własnego zespołu. Drużyny naprzemiennie wysyłają kolejnych sahi. Walka toczy się bez ekwipunku i jest nadzorowana przez dwóch sędziów.

Warto również obejrzeć nasz film z Lelisa, pokazujący zasady gry:

Chcesz być na bieżąco z wynikami i informacjami sportowymi? Polub nas na Facebooku:

SPORTowa Ostrołęka | Wypromuj również swoją stronę

Komentarze

...
17:02, 22 listopada 2021

Kuba Sz

Do zobaczenia na boisku :)

ocena: -         zgłoś
...
17:54, 22 listopada 2021

Euler

Mistrzostwa Polski w zbijaka :D

ocena: -         zgłoś
...
21:36, 22 listopada 2021

że co??

what the ....
a nazwa tej światowej dyscypliny po polsku?????
Bo jakoś nie kojarzę :(
Voleyball-siatkówka
football -piłka nożna
tennis-tenis
basketball-koszykówka
handball-p iłka ręczna
a to to???

Ile jest trenujących w związku, jakie tradycje w Polsce???????????
To wymyślmy może coś polskiego i zróbmy mistrzostwa w Indiach.

ocena: -         zgłoś

Serwis eOstroleka.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.


Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.