Kadetki Nike idą jak burza: GLKS Nadarzyn wyeliminowany!

Siatkówka 26 stycznia 2014 Komentarzy

Kolejne kapitalne zawody mają za sobą kadetki Nike Ostrołęka. Podopieczne Dariusza Werpachowskiego wygrały dwumecz z GLKS Nadarzyn i awansowały do najlepszej "szóstki" I ligi mazowieckiej.

Pierwszy mecz ostrołęczanki rozegrały 22 stycznia na wyjeździe. W podwarszawskim Nadarzynie siatkarki Nike przegrywały już 2:1, lecz zdołały odwrócić losy meczu i po świetnej grze pokonały GLKS 2:3. Podobny przebieg miał mecz rewanżowy w Ostrołęce, który odbył się 26 stycznia.

Ostrołęckie siatkarki wyszły na prowadzenie po pierwszym secie, wygranym 25:20. Dwie kolejne odsłony padły łupem GLKS i to zawodniczki z Nadarzyna były bliższe awansu do dalszej fazy gier. Siatkarki Nike wytrzymały jednak napór gości, wygrywając czwartego seta 25:23. W piątej partii ostrołęczanki musiały zdobyć 12 punktów - plan wykonały z nawiązką, wygrywając 15:12 i cały mecz 3:2.

Dwa zwycięstwa z GLKS Nadarzyn oznaczają awans do najlepszej "szóstki" rozgrywek I ligi mazowieckiej kadetek.

Nike Ostrołęka - GLKS Nadarzyn 3:2 i 3:2
awans: Nike Ostrołęka