zdjecie 473

Kadetki Nike walczą w Mistrzostwach Mazowsza: "Rywalki muszą się z nami liczyć"

Siatkówka 12 lutego 2016 Komentarzy

Kadetki OTPS Nike Ostrołęka od dwóch dni walczą w turnieju finałowym Mistrzostw Mazowsza. Ostrołęczanki jak na razie poniosły dwie porażki, lecz nie składają broni i zamierzają walczyć o podium. Trener Dariusz Piersa jest optymistą i podkreśla, że ostrołęcka ekipa jest najmłodsza w całej stawce.

Kadetki OTPS Nike Ostrołęka od dwóch dni walczą w turnieju finałowym Mistrzostw Mazowsza. Ostrołęczanki jak na razie poniosły dwie porażki, lecz nie składają broni i zamierzają walczyć o podium. Trener Dariusz Piersa jest optymistą i podkreśla, że ostrołęcka ekipa jest najmłodsza w całej stawce.

- W składzie mamy także młodziczki. Ich gra zaprocentuje w przyszłości, jesteśmy przekonani, że nabiorą one teraz dużego doświadczenia w meczach ze starszymi rywalkami - mówi Dariusz Piersa w rozmowie z naszym portalem - Po dwóch porażkach tylko dobry układ gier oraz nasze wygrane mogą spowodować, że zajmiemy miejsce na podium. Nie zamierzamy się jednak poddawać i dalej walczymy o zwycięstwo.

Pierwsze turniejowe spotkanie w Legionowie kadetki Nike rozegrały przeciwko SMS Warszawa. Mecz miał dwa oblicza, oba zespoły na przemian osiągały sporą przewagę, a zakończyło się to wszystko sporym dreszczowcem - niestety przegranym 2:3. Jak ten mecz ocenia trener Dariusz Piersa?

- To była pechowa przegrana, mecz z gatunku dreszczowców. W piątym secie prowadziliśmy 14:13 i mieliśmy zagrywkę, ale zabrakło nam zimnej krwi. Duża ilość błędów przeplatała się z bardzo dobrą grą - mówi trener OTPS Nike.

Drugi mecz ostrołęczanki rozegrały w czwartek 11 lutego. Sparta Warszawa postawiła jednak niezwykle trudne warunki, choć tak naprawdę niewiele zabrakło by mecz kończył się kolejnym tie-breakiem. Sparta prowadziła 2:0, w trzeciej odsłonie zawodniczki Nike odniosły pewne zwycięstwo, natomiast w czwartej odsłonie prowadziły już 17:10. Niestety, wtedy przytrafił się spory przestój i to rywalki cieszyły się z wygranej.

- Dwa pierwsze sety przespaliśmy, obudziliśmy się dopiero w trzecim. Zadecydował czwarty set, bo dziewczyny myślami były już w tie-breaku a wyszło, że Sparta przycisnęła i wygrała ten mecz - mówi Piersa i zwraca także uwagę na jeden wyraźny mankament w terminarzu turnieju - Graliśmy o godzinie 10, nie powinno się grać meczów o takiej porze, bo nikt o tej porze nie trenuje. Musieliśmy wstać o 6 rano i dojechać do hali, a mamy najdalej. Pisałem do związku, żebyśmy wszystkie mecze zaczynali o 13, mimo to jesteśmy nieuprzywilejowani w turnieju takiej rangi. Trudno, trzeba grać dalej - dodaje.

Dziś kadetki Nike mają wolny dzień. Do turnieju finałowego Mistrzostw Mazowsza wrócą w sobotę, kiedy to zmierzą się z Legionovią Legionowo. Ostatni mecz rozegrają natomiast w niedzielę, rywalkami będzie zespół MOS Wola Warszawa. Jest jeszcze szansa na osiągnięcie podium, lecz nie zależy to tylko od Nike, ale też od korzystnych dla nas wyników w meczach rywalek.

- Walczymy dalej, cały zespół jest zmotywowany i zasługuje na pochwałę. Świetny turniej rozgrywa nasza kapitan Magda Piersa, jest z nami także nasza wychowanka Julka Serowiecka, którą na ten turniej wzięliśmy z SMS Sosnowiec. Na pewno nie złożymy broni - kończy szkoleniowiec naszych siatkarek i prosi o wsparcie kibiców, nawet te na odległość.

Turniej finałowy Mistrzostw Mazowsza Kadetek - terminarz i wyniki:

I dzień środa 10.02.2016
MOS Wola Warszawa - Sparta Warszawa 3:1
(15:25, 25:18, 25:22, 25:21)

SMS Warszawa - Nike Ostrołęka 3:2
(25:16, 25:27, 25:16, 17:25, 16:14)

II dzień czwartek 11.02.2016
Sparta Warszawa - Nike Ostrołęka 3:1
(25:17, 25:22, 17:25, 25:21)

LTS Legionovia - MOS Wola Warszawa 3:0 (25:20, 25:16, 25:20)

III dzień piątek 12.02.2016
10:00 SMS Warszawa - MOS Wola Warszawa
13:00 LTS Legionovia - Sparta Warszawa

IV dzień sobota 13.02.2016
10:00 Sparta Warszawa - SMS Warszawa
13:00 LTS Legionovia - Nike Ostrołęka

V dzień niedziela 14.02.2016
10:00 Nike Ostrołęka - MOS Wola Warszawa
13:00 LTS Legionovia -SMS Warszawa

Chcesz być na bieżąco z wynikami i informacjami sportowymi? Polub nas na Facebooku:

SPORTowa Ostrołęka | Wypromuj również swoją stronę

Czytaj również:
Artykuł archiwalny, brak możliwożci komentowania.