Kagami Biraki w Ostrołęce - to już tradycja!

Sporty walki 08 lutego 2014 Komentarzy

1 lutego Klub MKKK Shinkyokushin zorganizował dla swoich członków tradycyjny trening kagami biraki. Kagami biraki to nawiązanie do tradycyjnego japońskiego święta.

1 lutego Klub MKKK Shinkyokushin zorganizował dla swoich członków tradycyjny trening kagami biraki. Kagami biraki to nawiązanie do tradycyjnego japońskiego święta.

Dla praktyków sztuk walki kagami biraki ma szczególne znaczenie. Oznacza przełamanie własnego ego, okazję do głębszego wejrzenia w siebie. Kagami Biraki kultywuje takie cechy jak otwartość, pilność i szczerość.

W treningu wzięło udział około stu karateków w szerokim przedziale wiekowym. Najmłodsi adepci karate mieli 6 lat a najstarsi ponad 50. Wszyscy bez względu na wiek, przełamali własne ego i dzielnie ćwiczyli nie zważając na niesprzyjające warunki pogodowe. Zimno i mróz nie wystraszyły karateków, którzy przebiegli ze Szkoły Podstawowej Nr 1 do sceny przy Domu Handlowym Kupiec gdzie  wykonali trening. Całość wzbudziła wielkie zainteresowanie mieszkańców, którzy stawali przy scenie i obserwowali niecodzienne widowisko. Niektórzy robili zdjęcia, nagrywali filmy.

Dużą atrakcją była, odbyta na boso, walka na śniegu w  wykonaniu instruktora sempai Mariana Zająca i jego wychowanka sempai Kamila Gutowskiego. Nad całością czuwał prezes MKKK - sensei Artur Prusiński.
Po treningu wszyscy zjedli pieczone kiełbaski, przyrządzone na grillu. Po tym zawodnicy z instruktorami udali się do Parku Wodnego Aquarium, gdzie wszyscy oddali się zabawom w wodzie.

Chcesz być na bieżąco z wynikami i informacjami sportowymi? Polub nas na Facebooku:

SPORTowa Ostrołęka | Wypromuj również swoją stronę

Czytaj również:
Artykuł archiwalny, brak możliwożci komentowania.