Kapitalna rywalizacja w Mikołajkowym Pucharze Sprintu [ZDJĘCIA]

Pływanie 13 grudnia 2015 1 Komentarz

Pływacy MKS Polonia Warszawa okazali się najlepsi w I Ogólnopolskim Mikołajkowym Pucharze Sprintu w Pływaniu z Olimpijskimi Gwiazdami Sportu, który odbył się 12 grudnia w ostrołęckim parku wodnym Aquarium. Na podium klasyfikacji medalowej uplasowali się gospodarze z UKS Squatina Ostrołęka.

Pływacy MKS Polonia Warszawa okazali się najlepsi w I Ogólnopolskim Mikołajkowym Pucharze Sprintu w Pływaniu z Olimpijskimi Gwiazdami Sportu, który odbył się 12 grudnia w ostrołęckim parku wodnym Aquarium. Na podium klasyfikacji medalowej uplasowali się gospodarze z UKS Squatina Ostrołęka.

Do miejskiego aquaparku przyjechało około 300 zawodników, reprezentujących ponad 20 klubów z całej Polski. Największe tegoroczne zawody pływackie w Ostrołęce zgromadziły także liczną publikę na trybunach - rodzice i krewni gorąco dopingowali swoich najmłodszych pływaków. Wśród nich byli reprezentanci dwóch ostrołęckich klubów - UKS Squatina i UKS Piątka.

Prawdziwymi gwiazdami zawodów zostały Magda Kowalska (rocznik 2004, UKS Piątka) i Maria Murawska (rocznik 2003, Squatina). Ostrołęczanki prezentowały kapitalną formę, pokazując swoją pływacką wszechstronność. Kowalska zdobyła złote medale na 50 m stylem klasycznym (czas 41.53) oraz 50 m stylem motylkowym (34.69), a także srebrne krążki na 50 m stylem dowolnym (31.39) i 50 m stylem grzbietowym (37.98). Z kolei Maria Murawska czterokrotnie stawała na pierwszym stopniu podium, wygrywając wyścigi na dystansach 50 m stylem dowolnym (28.46), grzbietowym (32.43), klasycznym (36.71) i motylkowym (31.50).

Złoty medal dla Ostrołęki zdobył także Kamil Szporak (rocznik 2006) z UKS Squatina, wygrał on wyścig na 50 m stylem klasycznym z wynikiem 45.49. Brązowe krążki trafiły na konto Niny Bagińskiej (rocznik 2007, UKS Piątka) - 58.23 na 50 m stylem klasycznym oraz Macieja Romanowskiego (rocznik 2006, Squatina) - 44.09 na 50 m stylem motylkowym.

W klasyfikacji medalowej całych zawodów zwyciężyła Polonia Warszawa - 22 medale, wyprzedzając MUKP Warszawianka - 14 medali i UKS Squatina Ostrołęka - 6 medali. UKS Piątka Ostrołęka z 5 medalami zajął 9. miejsce w rankingu.

Chcesz być na bieżąco z wynikami i informacjami sportowymi? Polub nas na Facebooku:

SPORTowa Ostrołęka | Wypromuj również swoją stronę

Zdjęcia do artykułu:
Zobacz więcej zdjęć ...
Czytaj również:

Komentarze

...
21:55, 13 grudnia 2015

zapraszam na

:)))))))))))OSTROŁĘKA DOSTAŁA SAME POCHWAŁY:))))) PIĘKNY PARK WODNY, WSPANIAŁY BASEN, PIĘKNE WIELKIE TRYBUNY, WSPANIAŁA ORGANIZACJA I ATMOSFERA, PIERWSZE TAKIE WIDOWISKOWE ZAWODY PŁYWACKIE W POLSCE, PIĘKNE POWITANIE NA RONDZIE, GOŚCINNOŚĆ I KREATYWNY POMYSŁ....te i inne wspaniałe komentarze usłyszeliśmy od Trenerów z przyjezdnych Klubów i Sędziów...
obiecujemy za rok jeszcze lepiej zaskoczyć PUBLICZNOŚĆ I GOŚCI niespodziankami, a teraz mogę zaprosić na kolorową galerię zdjęć z wydarzenia gospodarzy KS OSP Squatina na   https://www.facebook.com/majsjaSerwis eOstroleka.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.


Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.