Kapitalny występ UKS Olimp w Rawie Mazowieckiej

Siatkówka 18 września 2014 Komentarzy

Kadeci UKS Olimp Ostrołęka udanie zaprezentowali się podczas towarzyskiego turnieju w Rawie Mazowieckiej. Młodzi siatkarze z Ostrołęki zajęli pierwsze miejsce, nie tracąc przy tym nawet jednego seta.

Faza grupowa była zwykłą formalnością, Olimp grał kapitalnie i pewnie pokonał rywali z Łodzi, Żyrardowa i Tomaszowa Mazowieckiego. W półfinale siatkarze UKS trafili na BAS Białystok - był to już bardziej wymagający rywal, lecz on również został pokonany 2:0 i tym samym ostrołęczanie mogli cieszyć się z awansu do finału. W nim stoczyli pasjonujący bój z Calisią Kalisz.

Pierwszą partię starcia finałowego wygrali ostrołęccy gracze. W drugim secie meczu finałowego siatkarze Olimpu przegrywali już 21:24, lecz zdołali doprowadzić do remisu i gry na przewagi. Wojnę nerwów również wytrzymali lepiej, zwyciężając 32:30. Złote medale zawisły na szyjach młodych ostrołęczan, którzy wrócili do domu z poczuciem świetnie wykonanej roboty.

Najlepszym zawodnikiem całego turnieju został wybrany Kamil Kubeł - przyjmujący UKS Olimp.