Karate kyokoushin: Mistrzostwa Mazowsza odbyły się w Różanie [VIDEO]

Sporty walki 27 marca 2013 Komentarzy

24 marca 2013r w Różanie odbyły się Mistrzostwa Mazowsza Kadetów, Młodzików i Juniorów Młodszych w Karate Kyokushin. Tegorocznym organizatorem Mistrzostw obejmujących 5 organizacji karate (WKO Shinkyokushinkai, IKO Kyokushinkai, KWF, Shorin Ryu, Oyama Karate) był klub MKKK SHINKYOKUSHIN. Zobacz video z zawodów!

Zawody odbyły się pod patronatem Burmistrza Gminy Różan, Piotra Świderskiego. Do zmagań stanęło ponad 120 zawodników z 11 klubów, zrzeszonych w Okręgowym Związku Karate woj. mazowieckiego. Wśród startujących zawodników byli wielokrotni mistrzowie oraz reprezentanci Polski, zawody obserwowało ponad 300 widzów. Instruktorzy MKKK SHINKYOKUSHIN (sensei Artur Prusiński, sensei Michał Gibniewski oraz sempai Marian Zając) start zawodników w mistrzostwach określają jako bardzo dobry.

Zawodnicy MKKK wywalczyli 21 medali:
Kumite:
Nalewajk Natalia - I miejsce (MKKK Kadzidło)
Jaroszewski Maciej - I miejsce (MKKK Maków Mazowiecki)
Buczyńska Klaudia - II miejsce (MKKK Goworowo)
Bieniek Antoni - II miejsce (MKKK Ostrołęka)
Bednarczyk Olga - II miejsce (MKKK Ostrołęka)
Szurnicki Damian - II miejsce (MKKK Ostrołęka)
Prusiński Łukasz - II miejsce (MKKK Ostrołęka)
Przybyłek Kinga - II miejsce (MKKK Ostrołęka)
Domański Bartosz - II miejsce (MKKK Ostrołęka)
Niedziwecki Damian - III miejsce (MKKK Różan)
Dzwonkowski Paweł - III miejsce (MKKK Ostrołęka)
Gołębiowska Paulina - III miejsce (MKKK Goworowo)
Łazicki Cezary - III miejsce (MKKK Goworowo)
Pabich Michał - III miejsce (MKKK Ostrołęka)
Gwara Dominik - III miejsce (MKKK Ostrołęka)
Amrozy Dariusz - III miejsce (MKKK Maków Mazowiecki)
Czesław Grala - III miejsce (MKKK Kadzidło)
Kata:
Nalewajk Natalia - II miejsce (MKKK Kadzidło)
Czajka Weronika - III miejsce (MKKK Różan)
Walki reżyserowane:
Kuśmierczyk Alicja - III miejsce (MKKK Goworowo)

Klub MKKK SHINKYOKUSHIN zajął III miejsce drużynowo natomiast Weronika Czajka została wyróżniona przez Burmistrza Gminy specjalnym pucharem jako najlepsza zawodniczka z Różana.