Karatecy MKKK z przepustkami na ME w Bułgarii

Sporty walki 14 czerwca 2022 0 Komentarzy

11 czerwca 2022 r. w hali MOSiR w Łańcucie, odbył się turniej kwalifikacyjny Polskiej Federacji Karate Shinkyokushin do Mistrzostw Europy U-16, U-18 i U-20, które w tym roku odbędą się na początku listopada w bułgarskiej Sofii. Start w kwalifikacjach okazał się owocny dla zawodników MKKK - zdobyli oni przepustki do Bułgarii.

Zawodnicy MKKK podczas sobotniego turnieju zdobyli cztery kwalifikacje:

  • 1. miejsce – Piotr Prusiński, Wiktor Kozłowski,
  • 2. miejsce – Katarzyna Lisiewska, Iza Piskorek.

Aby uzyskać kwalifikację do wyjazdu na turniej rangi ME, trzeba wygrać swoją kategorię wagową i wiekową lub zająć drugie miejsce.

Klub relacjonuje:

Cała czwórka stoczyła bardzo ładne pojedynki, podczas których wykorzystali wyuczone schematy ćwiczone na treningach. Miejsce na podium dla Izy mogło być wyższe, jednak po wygraniu dwóch walk musiała zrezygnować z udziału w finale z powodu kontuzji stawu skokowego. Jednak nie przeszkodzi jej to pojechać do Sofii, gdzie będzie bronić tytułu Mistrzyni Europy z 2021 r.

Aleksander Prusinowski, Marcin Nalewajk, Jakub Prusiński i Piotr Sierzan stanęli na najniższym stopniu podium, ocierając się tym samym o miejsca gwarantujące wyjazd do Sofii. Kolejnym pechowcem z team’u MKKK był Marcin Nalewajk, który przez kontuzję kości kciuka nie mógł dokończyć walki o wejście do finału.

Pozostali zawodnicy w składzie: Zuzanna Kempa, Helena Mieczkowska, Iga Kłos, Jakub Stańczyk i Rafał Łuba po stoczeniu wyrównanych walk na bardzo wysokim poziomie intensywności nie przeszli kwalifikacji. Cała drużyna MKKK pokazała charakter i zaangażowanie, czego efektem jest fakt, że czworo z nich wybiera się do Bułgarii, aby na tamtejszych matach walczyć o złote medale ME.

Organizatorem turnieju, który zgromadził 172 zawodników z 37 klubów, był Rzeszowski Klub Sportów Walki SYSTEM. Reprezentacja MKKK licząca 13 zawodników zdobyła drużynowo 8. miejsce, co również jest sporym wyróżnieniem. Opiekunami zawodników byli sensei Artur Prusiński, Marian Zając i Kinga Przybyłek, w składzie sędziowskim znalazł się Wojciech Domański.

Źródło: MKKK Shinkyokushin
Chcesz być na bieżąco z wynikami i informacjami sportowymi? Polub nas na Facebooku:

SPORTowa Ostrołęka | Wypromuj również swoją stronę

Komentarze


Brak Waszych opinii do tego artykułu.


Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.