Karol Zyra trzeci na Mistrzostwach Wojska Polskiego

Sporty walki 24 marca 2015 Komentarzy

19 i 20 marca we Wrocławiu odbyły się I Mistrzostwa Wojska Polskiego w Walce w Bliskim Kontakcie na zasadach MMA. W zawodach wzięli udział zawodnicy i zawodniczki z kilkunastu jednostek wojskowych. Trzecie miejsce w kategorii 70 kg zajął reprezentant Fight Academy Ostrołęka Karol Zyra.

W dniach 2-17 marca w 15. Giżyckiej Brygadzie Zmechanizowanej odbyło się zgrupowanie reprezentacji 16. Pomorskiej Dywizji Zmechanizowanej do I Mistrzostw Wojska Polskiego w Walce w Bliskim Kontakcie (zasady MMA). Wśród zawodników nie zabrakło również reprezentanta Fight Academy Ostrołęka. Na zgrupowanie został powołany Karol Zyra, znany z walk wieczoru podczas Gali Sportów Walki "Sparta" w Baranowie. Zyra pokazał się na zgrupowaniu z bardzo dobrej strony i dzięki temu nominowano go do reprezentacji na I Mistrzostwach Wojska Polskiego które odbyły się w dniach 19-20 marca we Wrocławiu.

W wojskowym czempionacie wzięło udział ponad 100 zawodników i zawodniczek z kilkunastu jednostek z całej Polski. Zawody stały na wysokim poziomie, z bardzo dobrej strony pokazał się w nich reprezentant Fight Academy Ostrołęka Karol Zyra. Pierwszą i drugą walkę Zyra zakończył już w pierwszej rundzie, nokautując swoich rywali. Zawodnikowi Fight Academy nie udało się jednak wejść do finału, gdyż kolejną walkę przegrał na punkty. Zyra wywalczył jednak trzecie miejsce, co jest sporym sukcesem dla samego zawodnika, jak również dla ostrołęckiego klubu. W zawodach startowało bowiem wielu zawodowców i zawodników z ogromnym doświadczeniem.

Relacja z I Mistrzostw Wojska Polskiego w MMA zostanie wyemitowana na antenie telewizji Polsat Sport News już 27 marca o godzinie 19.50.