zdjecie 2262

Karuzela transferowa w Krispol I lidze. Co słychać w Pekpolu?

Siatkówka 20 maja 2015 Komentarzy

Victoria Wałbrzych została mistrzem Krispol I ligi siatkarzy w sezonie 2014/15. Rewelacyjny beniaminek rozgrywek w finałowej rywalizacji trzykrotnie pokonał AZS Stal Nysa. Na trzecim stopniu podium stanął Ślepsk Suwałki. Sezon dopiero co dobiegł końca, a w niektórych zespołach trwają już pierwsze ruchy transferowe.

Victoria Wałbrzych została mistrzem Krispol I ligi siatkarzy w sezonie 2014/15. Rewelacyjny beniaminek rozgrywek w finałowej rywalizacji trzykrotnie pokonał AZS Stal Nysa. Na trzecim stopniu podium stanął Ślepsk Suwałki. Sezon dopiero co dobiegł końca, a w niektórych zespołach trwają już pierwsze ruchy transferowe.

Jasne stało się, że w sezonie 2015/16 mistrzostwa zaplecza Plus Ligi bronić będzie Victoria Wałbrzych, w barwach której złote medale zdobyli m.in. byli gracze Pekpolu Ostrołęka - Adrian Mihułka i Maciej Krzywiecki. Trener Krzysztof Janczak nie będzie mógł już jednak skorzystać z jednego z najlepszych przyjmujących ligi Łukasza Kaczmarka, który przeniósł się do Cuprum Lubin. Poważne osłabienie czeka również wyszkowski Camper, z którym pożegnał się Sebastian Wójcik - w przyszłym sezonie doświadczony gracz zagra w Espadonie Szczecin, podobnie jak rozgrywający Krzysztof Antosik z APP Krispol Września. Jak się dowiedzieliśmy, odejście Wójcika to dopiero początek wietrzenia kadry Campera. Dwóch nowych zawodników pozyskała Aluron Warta Zawiercie, do tego klubu dołączyli Jarosław Macionczyk z Kęczanina Kęty oraz Adam Sobolewski z Caro Rzeczyca. Sporo namieszać na rynku transferowym może beniaminek z Katowic, który negocjuje umowy z kilkoma doświadczonymi zawodnikami z Plus Ligi.

W Krispol I lidze kręci się także karuzela trenerska. Klub z Nysy przedłużył o dwa lata współpracę z trenerem Januszem Bułkowskim, zmiana nastąpiła natomiast w Camperze Wyszków. Znany z kontrowersyjnych wypowiedzi Jan Such przeniósł się do ukraińskiego Kazhany Barkom Lwów, natomiast jego miejsce zajął równie doświadczony Paweł Blomberg. We wspomnianym już Espadonie Szczecin nie pracuje już trener Jerzy Taczała, współpraca z nim została rozwiązana a na jego miejsce sprowadzony zostanie zagraniczny szkoleniowiec. Głównym kandydatem na to stanowisko jest pochodzący z Berlina Peter Nonnebroich, selekcjoner reprezentacji Kamerunu. Trenera zmienił również APP Krispol Września - Marka Jankowiaka zastąpił Sławomir Gerymski, który ostatnio prowadził KPS Siedlce Banki Spółdzielcze z Grupy BPS. W Siedlcach nowym trenerem zostanie prawdopodobnie Przemysław Michalczyk.

Wielka niewiadoma to słowa idealnie określające sytuację w Pekpolu Ostrołęka. Klub rozwiązał za porozumieniem stron kontrakty ze wszystkimi zawodnikami i obecnie nie ma zakontraktowanego ani jednego gracza. Wszystko wskazuje więc na to, że w nowym sezonie obejrzymy prawie całkowicie nową ekipę biało-czerwonych. Nadal nie wiadomo też kto poprowadzi ostrołęcki zespół, gdyż trener Andrzej Dudziec nie zdecydował jeszcze czy chce kontynuować współpracę z klubem.

W sezonie 2015/16 w Krispol I lidze wystąpią: Victoria Wałbrzych, AZS Stal Nysa, Ślepsk Suwałki, Camper Wyszków, APP Krispol Września, SMS PZPS Spała, Pekpol Ostrołęka, Espadon Szczecin, KPS Siedlce Banki Spółdzielcze z Grupy BPS, Aluron Warta Zawiercie, Kęczanin Kęty, AGH Kraków, Hutnik Dobry Wynik Kraków oraz Czarni Katowice.

Chcesz być na bieżąco z wynikami i informacjami sportowymi? Polub nas na Facebooku:

SPORTowa Ostrołęka | Wypromuj również swoją stronę

Czytaj również:
Artykuł archiwalny, brak możliwożci komentowania.