zdjecie 2026
zdjecie 2026

Kiedy przebudowa stadionu przy Witosa? "Przedłużyliśmy procedurę projektową"

Inne 27 czerwca 2019 2 Komentarze

Na dzisiejszej sesji rady miasta powrócił temat przebudowy stadionu miejskiego w Ostrołęce. Dowiedzieliśmy się, na jakim etapie jest planowanie tej inwestycji.

Na dzisiejszej sesji rady miasta powrócił temat przebudowy stadionu miejskiego w Ostrołęce. Dowiedzieliśmy się, na jakim etapie jest planowanie tej inwestycji.

- Jeżeli chodzi o przebudowę stadionu to przedłużyliśmy procedurę projektową tego stadionu. Ta koncepcja, która była przedstawiana na jesieni zeszłego roku, jest nie do końca taką koncepcją, jaką my byśmy widzieli. Projektant przygotował już założenia jednej trybuny z pomieszczeniami użytkowymi, koncepcję całego terenu. W tej chwili zastanawiamy się, czy remontować trybunę główną, bo ma to swoje konsekwencje w budżecie. Przedstawiając dokumentację na całość, wchodzimy w projekt na kilkadziesiąt milionów złotych - mówił prezydent Łukasz Kulik.

Głos zabrał też Adam Kurpiewski - przewodniczący Komisji Sportu i Turystyki. Jak dodał, najważniejszą sprawą jest obecnie bieżnia tartanowa i miasto powinno wykonać ją w pierwszej kolejności. Prezydent przedstawił z kolei plan rozpoczęcia inwestycji od działań za boiskiem ze sztuczną nawierzchnią - a mianowicie wykonanie boiska z nawierzchnią naturalną. Miałoby to służyć temu, by po rozpoczęciu inwestycji stricte na stadionie, nie wchodzić już w głąb terenu z ciężkim sprzętem.

Usłyszeliśmy, że być może prace związane z ostrołęckim stadionem rozpoczną się jeszcze w tym roku.

Chcesz być na bieżąco z wynikami i informacjami sportowymi? Polub nas na Facebooku:

SPORTowa Ostrołęka | Wypromuj również swoją stronę

Komentarze

...
12:27, 27 czerwca 2019

Kibic

O jakim nowym stadionie tu mowa. Minęło pół roku, a nowe władze nie potrafiły postawić szatni dla dzieci przy sztucznym boisku. Drugie boisko obok też już można było dawno zrobić, albo przynajmniej ogarnąć i wyrównać ten teren, aby służył dzieciakom w razie potrzeby. Do roboty!


...
08:30, 28 czerwca 2019

kibic LA

To jest stadion LEKKOATLETYCZNO-piłkarski!
Nie można zaczynać inwestycji myśląc wyłącznie o piłce kopanej.
Na tym stadionie ćwiczą również lekkoatleci, którzy później biorą udział w zawodach krajowych.
Jak można ze stadionu lekkoatletycznego wyrzucać skocznię w dal?
Zbudować szatnie pod trybunami i trybuny pomiędzy boiskami - sztucznym i naturalny.Serwis eOstroleka.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.


Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.