zdjecie 3868

KK24h podsumowuje wiosnę: "Sukesy kolarzy zasługują na pochwałę" [WIDEO]

Inne 24 czerwca 2015 Komentarzy

Klub Kolarski 24h stale się rozwija, a jego członkowie odnoszą sukcesy na arenie krajowej. Do takich wniosków dojść można po podsumowaniu wiosennych dokonań ostrołęckich kolarzy, którzy w tym roku blisko 90 razy stawali na podium!

Klub Kolarski 24h stale się rozwija, a jego członkowie odnoszą sukcesy na arenie krajowej. Do takich wniosków dojść można po podsumowaniu wiosennych dokonań ostrołęckich kolarzy, którzy w tym roku blisko 90 razy stawali na podium!

- Na Mazowszu i Podlasiu wystartowaliśmy w trzydziestu wyścigach rangi krajowej, sukcesy kolarzy z pewnością zasługują na pochwałę - mówi Marek Karczewski, prezes klubu - W licznie obsadzonych wyścigach zdobyliśmy 89 miejsc na podium.

Najwięcej razy na podium - dwanaście - stawał as atutowy KK 24h Bartosz Jechanowski. Jedenaście medali stało się udziałem Wiesława Podeszwy i Pawła Niedbały. Marta Gawek zdobyła dziewięć medalowych miejsc, o jedno więcej niż Daria Parzychowska. Sześć miejsc na "pudle" to osiągnięcie Marii i Wiesława Kamińskich, pięć medali przywiózł do domu Sebastian Korzeb, cztery - Barbara Karczewska i Kacper Szabłowski. Pozostali zawodnicy, którzy tej wiosny również stali na podium to Aleksandra i Piotr Kowalscy, Jan Markiewicz, Arkadiusz Jechanowski, Kamil Grabowski i Ewa Parzychowska.

Nadszedł także czas na podsumowanie pierwszego w tym sezonie wyścigu MTB w powiecie ostrołęckim, który odbył się 7 czerwca w Przystani.

- Wystartowało w nim 135 zawodników z różnych rejonów Polski, a opinie o organizacji oraz trasie wyścigu są bardzo pochlebne i motywujące do dalszej organizacji wyścigów kolarskich w okolicy Ostrołęki - stwierdza Karczewski.

Cykl wyścigów Kurpie MTB odbędzie się jeszcze w tym roku, w Rzekuniu (jazda indywidualna na czas) – 15 sierpnia i po raz pierwszy w Lelisie – 6 września. Organizatorem wyścigów kolarskich jest Klub Kolarski 24h, a jednostkami współfinansującymi imprezy są: Gmina Olszewo-Borki, Gmina Lelis, Gmina Rzekuń oraz Powiat ostrołęcki. Galeria zdjęć z pierwszego wyścigu z cyklu dostępna jest na stronie organizatora pod adresem kk24h.pl, wideo - poniżej.

Chcesz być na bieżąco z wynikami i informacjami sportowymi? Polub nas na Facebooku:

SPORTowa Ostrołęka | Wypromuj również swoją stronę

Wideo do artykułu:
Czytaj również:
Artykuł archiwalny, brak możliwożci komentowania.