zdjecie 3243

Klemendorf i Marciniak wzmocnią Rzekuniankę Rzekuń

Inne 14 lipca 2017 5 Komentarzy

Tenisiści stołowi Rzekunianki Rzekuń w sezonie 2016/17 zajęli ósme miejsce w IV lidze. Jest to poprawa wyniku względem poprzedniego sezonu, ale na nowy sezon plany są ambitniejsze. Do składu mają dołączyć Jan Klemendorf i Hubert Marciniak, a to może oznaczać walkę o wyższe cele.

Warto jednak podkreślić, że mimo ósmego miejsca w IV lidze, dwaj tenisiści Rzekunianki znaleźli się w czołówce ligowych rankingów indywidualnych. Grzegorz Kowalczyk wygrał 32 na 40 rozegranych meczów, co dało mu 2. miejsce w rankingu, a Mariusz Kowalczyk na 26 spotkań wygrał 21 i w klasyfikacji indywidualnej uplasował się na 15. lokacie. Na 45. miejscu znalazł się Roman Mierzejewski (9 zwycięstw, 16 porażek), 50. był Artur Piersa (7 zwycięstw, 18 porażek), 54. miejsce zajął Mirosław Krystkowicz (4 zwycięstwa, 16 porażek), 55. był Patryk Kruczyk (3 zwycięstwa, 12 porażek), a 61. Paweł Dulewicz - 2 zwycięstwa, 9 porażek.

W przyszłym sezonie Rzekunianka chce powalczyć o wyższe cele, a świadczy o tym fakt wzmocnienia klubu przez Jana Klemendorfa. Dawniej doskonały tenisista MZKS Narew Ostrołęka wciąż jest w dobrej formie, regularnie trenuje, a co dwa lata zdobywa medale Światowych Igrzysk Polonijnych. W kwietniu tego roku wrócił ze Stanów Zjednoczonych, zamierza dłużej zostać w Ostrołęce i pomóc Rzekuniance w wywalczeniu jak najlepszego miejsca.

- Przyjechałem ze Stanów na trochę dłużej, więc zgłosiłem się do Rzekunianki i powiedziałem, że jak zmieszczę się w składzie to mogę jeszcze pomóc. Nie boję się zagrać w czwartej lidze, bo uważam, że spokojnie poradzę sobie na tym poziomie. Jeżeli będzie jeszcze Hubert Marciniak, tak jak to było zapowiadane, to jest szansa na grę o najwyższe cele w IV lidze - mówi Jan Klemendorf, który w swojej karierze nie tylko był reprezentantem II-ligowej Narwi Ostrołęka, ale także zdobył około 15 medali na Igrzyskach Polonijnych. Kolejny raz zagra w tej imprezie pod koniec lipca w Toruniu.

Rzekunianka ogłosiła już pozyskanie Jana Klemendorfa i Huberta Marciniaka, więc warto będzie śledzić poczynania tenisistów z powiatu ostrołęckiego w nowym sezonie, który rusza od października.

Chcesz być na bieżąco z wynikami i informacjami sportowymi? Polub nas na Facebooku:

SPORTowa Ostrołęka | Wypromuj również swoją stronę

Czytaj również:

Komentarze

...
09:50, 16 lipca 2017

gmina

brawo w 4 lidze kopacze nigdy nie zagrają reklama gminy super


...
22:16, 16 lipca 2017

Smiech

Oprocz siatkarzy i pilkarzy recznych to najwyzej skladyfikowana ligowo druzyna... ale pilka i pilka ... a dalej okregowka ledwo ledwo...


...
22:51, 16 lipca 2017

Gość

Jaka okręgówka? Przecież piłkarze Rzekunianki są w A klasie.
P.S. Nawaliłeś błędów, że aż szkoda na to patrzeć  


...
07:08, 17 lipca 2017

Gość

A klasie ? A klasa czego ? gminy ?:) super poziom.  


...
07:16, 17 lipca 2017

gość

"A-klasa polska w piłce nożnej ? siódma w hierarchii (po Ekstraklasie, I lidze polskiej, II lidze polskiej, III lidze polskiej, IV lidze polskiej i klasie okręgowej) klasa męskich ligowych rozgrywek piłkarskich w Polsce. Stanowi pośredni szczebel rozgrywkowy między klasą okręgową a klasą B, będąc jednocześnie trzecim szczeblem typowo regionalnym (wojewódzkim)." - jeszcze jakieś pytania ? - to chyba poziom międzywiejski tych piłkarzy,.  Serwis eOstroleka.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.


Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.