Klub Kolarski 24h z sukcesami w Poland Bike Marathon

Inne 21 października 2013 Komentarzy

Warszawska dzielnica Wawer po raz trzeci gościła kolarski wyścig Poland Bike Marathon. Trasa prowadziła przez Mazowiecki Park Krajobrazowy i była pełna uroku, ale również niezwykle wymagająca i zawierająca sporo technicznych podjazdów i zjazdów. Na ostatnim etapie zawodnicy Klubu Kolarskiego 24h po raz kolejny stanęli na podium tych prestiżowych mazowieckich zawodów.

Wiesław Kamiński zwyciężył w kategorii M5 na dystansie MAX (48km). Bartosz Jechanowski kat.M1, Agnieszka Mażewska kat.K4  i Maria Kamińska kat.K5 na dystansie MINI (25km) zajęli drugie lokaty a Jan Markiewicz (25km) wywalczył 3. miejsce w kategorii M5. Przypomnijmy, że  Markiewicz jest byłym Mistrzem Polski juniorów z 1977r. w kolarstwie szosowym, a do ścigania się na rowerze wrócił po ponad trzydziestu latach co zasługuje na duże uznanie.

W wyścigu brali udział również inni zawodnicy BGŻ - KK24h: Paweł Niedbała, Wiesław Podeszwa, Krzysztof Serafiński, Kacper Szabłowski, Grzegorz Ziemak.

Cykl mazowieckich wyścigów MTB zakończył się sukcesem dla kolarzy drużyny BGŻ-KK24h, którzy w "generalce" oraz swoich kategoriach wiekowych odnieśli sukcesy. Najbardziej cennym dla klubu jest wywalczenie przez Agnieszkę Mażewską trzeciego miejsca w klasyfikacji generalnej kobiet na dystansie MINI oraz zwycięstwa w kategorii kobiet K4.

Wiesław Kamiński bezapelacyjnie zwyciężył w kat.M5 na dystansie MAX wyprzedzając klubowego kolegę Wiesława Podeszwę, który jako jedyny klubowicz walczył na wszystkich trzynastu etapach. Maria Kamińska zwyciężyła w kat.K5 na dystansie MINI oraz stanęła na drugim stopniu podium dystansu MAX.
W pierwszej dziesiątce cyklu znaleźli się również: Krzysztof Serafiński – 7. miejsce kat.M3 (MINI), Jan Markiewicz – 7. miejsce kat.M5 (MINI), Kacper Szabłowski -  9. miejsce kat.C4 (FAN), Maria Kamińska – 9. miejsce kat.K5 (MINI), Barbara Karczewska – 10. miejsce kat.D3 (FAN).

Drużyna BGŻ-KK24h w klasyfikacji drużyn na ostatnim etapie pechowo straciła dziesiątą pozycję i ostatecznie uplasowała się na jedenastym miejscu wśród 86 zespołów. Łącznie w zawodach Poland Bike Marathon wystartowało 24 zawodników z Ostrołęki.