zdjecie 1166
zdjecie 1166

Kolarskie wspomnienia wiecznie żywe

Kolarstwo 11 lutego 2017 1 Komentarz

Na Facebooku pojawił się nowy fanpage sportowy dotyczący historii ostrołęckiego sportu. Mowa o kolarstwie i zdjęciach prezentowanych przez Klub Kolarski 24h. Pamiątki są naprawdę unikatowe.

Za powstaniem strony stoi oczywiście niestrudzony prezes Klubu Kolarskiego 24h Marek Karczewski oraz klubowy fotograf "Pijący_mleko", który gromadzi pamiątki i zdjęcia z dawnych czasów ostrołęckiego kolarstwa. Niemal codziennie na stronie "Historia kolarstwa ostrołęckiego - kolekcja KK24h" prezentowane są nowe zdjęcia z różnych lat, nawet 50. XX wieku.

- Digitalizujemy pamiątki, które pożyczają nam sympatycy, niektórzy z dobrych ludzi nawet nam oddają eksponaty, za które ślemy im ogromne podziękowania - czytamy w opisie strony. Miłośnicy kolarstwa zachęcają także do opisywania zdjęć, przypisywania im miejsc czy nazwisk. Luk do wypełnienia jest jeszcze sporo, a w KK 24h mają nadzieję, że uda się w jak największym stopniu odtworzyć historię kolarstwa na Kurpiach. Do tej pory kolarskie zdjęcia historyczne zamieszczane były w serwisie Google Plus.

Strona na Facebooku dostępna jest TUTAJ. Zachęcamy do odwiedzania i oczywiście kibicujemy tej ciekawej inicjatywie.Chcesz być na bieżąco z wynikami i informacjami sportowymi? Polub nas na Facebooku:

SPORTowa Ostrołęka | Wypromuj również swoją stronę

Czytaj również:

Komentarze

...
19:00, 11 lutego 2017

KK24h

Zapraszamy wnuczków do współpracy - przepytajcie swoich dziadków, czy nie jeździli czasami rowerem na wyścigi w latach 50-tych, 60-tych, 70-tych.
.
.
Dopuszczony do głosu śmię twierdzić, że kolarstwo (rowerowanie) w życiu każdego Polaka jest tak ważne prawie jak chodzenie :)
Przytaczając statystyki Ministerstwa Sportu będziecie sami zaskoczeni nimi :)
Ale wcześniej chcę napisać czego mamy najwięcej jako zwykli Polacy:
- niewielki procent polaków posiada rękawice bokserskie,
- może większy procent posiada rakiety do tenisa,
- dość spory procent ludzi ma buty do biegania ale już nie wszyscy z nich lubią biegać,
- sporo ludzi lubi pływać, ale nie wszyscy Polacy potrafią pływać :),
- natomiast ROWER ma chyba każdy i większość z nas lubi na nim jeździć, jedni bardziej wyczynowo a inny amatorsko - tylko po bułki do sklepu czy jako środek transportu do pracy, na pierwszą wiosenną przejażdżkę z ukochaną dziewczyną, po paliwo do stacji paliw gdy zabraknie go w baku waszego auta lub gdy młodzieży nieletniej popsują się już wszystkie skuterki :) i nie mają wyjścia aby dotrzeć na skraj miasta do lasu, na zbiórkę harcerską, na wakacjach do poznawania okolicznych atrakcji, bo pieszo za daleko, a trasa w koło jeziora nie jest przystosowana dla pojazdów mechanicznych itp, itd...
wracając do statystyk...
według Ministerstwa Sportu najczęściej uprawianymi przez Polaków dyscyplinami sportu są:
- piłka nożna 15%
- bieganie 21%
- pływanie 22%
- siłownia 23%
- kolarstwo 36% !
Zapraszamy na dwa kółka 24h i 365 dni w roku :)
Nie ma złej pogody - są tylko źle ubrani rowerzyści :)

Napiszcie w komentarzach do czego służy lub służył Wam wasz rower.
Może macie jakieś miłe wspomnienia z nim związane?Serwis eOstroleka.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.


Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.