Kolejne pogromy ostrołęckich koszykarek

Koszykówka 07 listopada 2010 Komentarzy

W niedzielę odbyły się dwa mecze domowe ostrołęckich koszykarek. Najpierw o 11:00 kadetki Unii Basket prowadzone przez Macieja Kruszewskiego pokonały drużynę Legionu Legionowo 94-68. Przyjezdne zawodniczki zaatakowały konkretniej w końcówce spotkania, czego efektem była spora zdobycz punktowa, jednak nie wystarczyło to nawet do zbliżenia się punktowo do Unii Basket. Ostrołęczanki były po prostu lepsze...

W niedzielę odbyły się dwa mecze domowe ostrołęckich koszykarek. Najpierw o 11:00 kadetki Unii Basket prowadzone przez Macieja Kruszewskiego pokonały drużynę Legionu Legionowo 94-68. Przyjezdne zawodniczki zaatakowały konkretniej w końcówce spotkania, czego efektem była spora zdobycz punktowa, jednak nie wystarczyło to nawet do zbliżenia się punktowo do Unii Basket. Ostrołęczanki były po prostu lepsze, a na dodatek zespół z Legionowa był o głowę niższy od naszych dziewcząt.

Kadetki: MUKS Unia Basket Ostrołęka - KS Legion Legionowo 94-68 (15-13, 28-14, 25-15, 26-26)

Unia: Martyna Michalska (6 zdobytych punktów), Anna Więckowska (7), Wiktoria Palkowska (6), Kaja Trzos (2), Kinga Jakubiak (6), Justyna Snarska (16), Magdalena Kordys, Paulina Jarka (11), Aleksandra Grzyb (20), Patrycja Jarka (20).

Kolejny mecz rozpoczął się kilka minut po godzinie 13. Po pierwszych akcjach wydawało się, że juniorkom dowodzonym przez Tomasza Pierzchałę trafił się mocniejszy przeciwnik. Początkowo mecz toczył się według schematu "cios za cios". W drugiej kwarcie zawodniczki Unii zaczęły uciekać rywalkom. Zanim drużyna z Grodziska odpowiedziała pierwszym celnym rzutem, ostrołęczanki wbiły jej już 12 punktów. Trzecia kwarta pokazała różnicę klas między zespołami. Brylowała szczególnie Justyna Czajkowska, ale na pochwałę zasłużyła cała drużyna. Do pełni szczęścia pozostało dobić podłamane rywalki - i wynik ostatniej kwarty z pewnością takim dobiciem był.

Juniorki: MUKS Unia Basket - GKK Grodzisk Mazowiecki 89-28 (13-7, 21-14, 37-5, 18-0)

Unia: Magdalena Rukasz (11), Anna Jaszczuk (12), Natalia Pajka (16), Paulina Jarka (4), Justyna Czajkowska (20), Dominika Prochenka (2), Sara Trzos (10), Patrycja Jarka (2), Dominika Paczkowska (12).