Kolejne starty UKS Siódemka. Sprawdź wyniki

Lekkoatletyka 24 września 2019 0 Komentarzy

Reprezentanci Siódemki Ostrołęka ostatnimi czasy wzięli udział w wielu zawodach sportowych. Zobaczcie, jak im poszło.

W sobotę 14 września trójka młodziczek z rocznika 2005 wystąpiła w Mistrzostwach Mazowsza Młodzików. Najlepiej wypadła Małgorzata Wierzbowska, która wynikiem 3:15:45 s o ponad 4 sekundy poprawiła swój rekord życiowy na tym dystansie i wywalczyła brązowy medal. Także na 1000m wystartowała inna podopieczna trenera Dariusza Dąbrowskiego – Aleksandra Kuklińska, która z wynikiem 3:36,05s zajęła 6. miejsce. Niestety nie powiódł się występ Wiktorii Kandybowicz, uległa ona kontuzji podczas rozbiegu próbnego do skoku w dal po zderzeniu z jedną z trenerek, która nieoczekiwanie wtargnęła na rozbieg.

15 września w Gliwicach wystartowała Martyna Budziłek, zajmując 2. miejsce w biegu na 3000m z czasem – 10:31,51s.
W tym samym czasie piątka podopiecznych trenera Marka Mierzejewskiego startowała w mityngu w Łodzi. Tu najlepiej wypadła Nikolina Dziadak zajmując 2. miejsce w trójskoku (10,21m). Trzecia w tej konkurencji była Oliwia Budziłek (9,77m), a 4. Wiktoria Pyskło (9,70). Nikolina i Wiktoria startowały także w skoku w dal. Tu kolejność była odwrotna - 4. miejsce z wynikiem 4,63m zajęła Wiktoria Pyskło, a 6. Nikolina Dziadak – 4,47m. W skoku w dal wystartowała także 13-letnia Izabela Roicka, która osiągnęła rezultat 3,99m, a w skoku wzwyż zajęła 4. miejsce z wynikiem 125 cm. Piąta z reprezentantek UKS 7 – Izabela Drężek wystąpiła w biegu na 100m osiągając rezultat 14,74s.

Czwartki Lekkoatletyczne

Startem w Łomży 19 września najmłodsi zawodnicy ostrołęckiej Siódemki zainaugurowaliśmy udział w kolejnej edycji Czwartków Lekkoatletycznych. Wzięła w nich udział 20-osobowa grupa najmłodszych zawodników klubu - podopiecznych trenerów Lidii Janczewskiej z SP Olszewo-Borki, Adama Długokęckiego z SP Troszyn oraz Dariusza Dąbrowskiego z SP-5 w Ostrołęce.

Siódemka wywalczyła 3 złote, 2 srebrne i 3 brązowe medale (także 6 czwartych miejsc) ponadto zawodnicy ustanowili 5 rekordów życiowych.

Złote medale w swoich konkurencjach i rocznikach zdobyli:

- Kinga Wilczewska [SP Troszyn]: 22,0m w rzucie piłeczka palantową w roczniku 2009,
- Magdalena Anucińska [SP Troszyn]: 59,36s w biegu na 300m w roczniku 2008,
- Maja Wołosz [SP-Olszewo-Borki]: 2:14,10s w biegu na 600m w roczniku 2007.

Medale srebrne:

- Izabela Szabłowska [SP-5 Ostrołęka]: 18,0m w rzucie piłeczką palantową w roczniku 2008,
- Szymon Sala [SP-1 Ostrołęka]: 3:54,99s w biegu na 1000m w roczniku 2007.

Medale brązowe:

-Natalia Anucińska [SP Troszyn]: 61,98s w biegu na 300m w roczniku 2008 (rekord życiowy),
- Julia Nowak [SP-5 Ostrołęka]: 18,0m w piłeczce palantowej w roczniku 2008,
- Wiktoria Smolińska [SP Troszyn]: 71,56s w biegu na 300m w roczniku 2009.

Pozostałe wyniki na stronie internetowej klubu.