Kolejne starty UKS Siódemka. Zobacz wyniki

Lekkoatletyka 07 czerwca 2019 0 Komentarzy

Reprezentanci UKS Siódemka Ostrołęka mają za sobą kolejne starty na krajowych arenach lekkoatletycznych. Zobacz, jak wypadli.

Łódź, Warszawa, Płock

W ostatni weekend reprezentanci UKS Siódemka startowali nie tylko w Zamościu. 1 czerwca Martyna Budziłek wystąpiła w Łodzi w Memoriale Szumlewskiego na dystansie 1500m i wygrała ten bieg z czasem 4:52,65s. Dzień później 2 czerwca Martyna biegała w mityngu w Warszawie na 800m i ponownie zajęła 1. miejsce, osiągając czas 2:22,34s.

W piątek 31 maja odbyły się w Warszawie finały wojewódzkie Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Lekkiej Atletyce - reprezentowali jednak nie klub, ale swoje szkoły. W skoku w dal młodziczek 6. miejsce zajęła Wiktoria Kandybowicz (SP Troszyn) – 4,70m, a w biegu na 800m juniorek U-17 także 6. była Klaudia Pażych (SP Olszewo-Borki) – 2:44,34s.

W czwartek 30 maja w Płocku odbyły się finały wojewódzkie Igrzysk Młodzieży Szkolnej w czwórboju lekkoatletycznym - to również zawody szkolne . Tam w reprezentacji SP Olszewo-Borki wystartowały 4 zawodniczki Siódemki: Izabela Roicka, Julia Stepnowska, Natalia Bacławska i Aleksandra Modzelewska.

Łomża

W środę 5 czerwca na nowoczesnym stadionie w Łomży odbył się Ogólnopolski Mityng Lekkoatletyczny z udziałem prawie 300 zawodników z całej Polski, w tej grupie także 23-osobowej reprezentacji Siódemki. Najlepiej wypadła Marta Łada, która wygrała konkurs trójskoku, 3. miejsce w tej samej konkurencji zajęła Natalia Kinalska, także trzecia, ale w biegu na 800m była Martyna Budziłek. Reprezentanci Siódemki uzyskali 17 rekordów życiowych.

Wszystkie wyniki zawodników Siódemki:

Marta Łada (00) – 10,95m w trójskoku (1 miejsce),
Natalia Kinlaska (02) – 10,39m w trójskoku (3 miejsce),
Martyna Budziłek (96) – 2:21,07s w biegu na 800m (3 miejsce)
Nikolina Dziadak (03) – 10,33m w trójskoku (4 miejsce – rekord życiowy) i 4,68m w skoku w dal,
Małgorzata Wierzbowska (05) – 1:46,01s w biegu na 600m (5 miejsce – rekord życiowy)
Paula Wójtowicz (02) – 9,95w w trójskoku (5 miejsce),
Klaudia Pażych (03) – 63,17s w biegu na 400m (rekord życiowy – 6 miejsce),
Magdalena Lenkiewicz (00) – 12,89s na 100m (rekord życiowy) i 26,21s w biegu na 200m (7 miejsce – rekord zyciowy),
Paulina Pilarska (00) – 63,80s w biegu na 600m (7 miejsce),
Wiktoria Pyskło (03) – 9,80m w trójskoku (7 miejsce – rekord życiowy) i 4,39m w skoku w dal,
Wiktoria Kandybowicz (05) – 4,88m w skoku w dal (8 miejsce i rekord życiowy) oraz 13,65s w biegu na 100m (rekord życiowy)
Tomasz Wiśniewski (04) – 14,03s w biegu na 100m (rekord życiowy) i 4,74m w skoku w dal (rekord życiowy),
Miłosz Markowski (03) – 12,39s w biegu na 100m (rekord życiowy) 5,47m w skoku w dal (wyrównanie „życiówki),
Dominika Dąbrowska (04) – 14,37s w biegu na 100m (rekord życiowy) i 30,75s w biegu na 200m,
Alicja Radwańska (04) – 14,38s w biegu na 100m (rekord życiowy) i 4,56m w skoku w dal,