Kolejne sukcesy Ewy Bartosik w Lekkiej Atletyce!

Lekkoatletyka 28 lipca 2010 Komentarzy

Ewa Bartosik z Ostrołęki medalistką XVII Mistrzostw Europy Weteranów w Lekkiej Atletyce! Pośród 55 medali zdobytych przez lekkoatletów reprezentujących nasz kraj, ostrołęcka mistrzyni wywalczyła dwa w swoich kategoriach wiekowych. Polska reprezentacja uplasowała się na 12 miejscu w punktacji medalowej.

Mistrzostwa odbyły się w dniach  15-24 lipca 2010 roku w Nyiregyhaza na Węgrzech. Mimo ponad 35 stopniowych upałów, Ewa Bartosik w swojej kategorii, wywalczyła dwa medale: srebro w trójskoku oraz brąz w sztafecie 4x100m. – Do zdobycia złota zabrakło mi 1cm. Lepszą okazała się Niemka – wspomina Pani Ewa.

Nasza zawodniczka od lat jest związana zawodowo z Miejskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji w Ostrołęce. Na co dzień trenuje w OKLA Stora Enso pod okiem Bartosza Witkowskiego. Sama również prowadzi zajęcia z młodzieżą w Gimnazjum Nr 1.

W najbliższych planach Ewy Bartosik jest przygotowanie się do startu w XXXII Memoriale im. Grzegorza Duneckiego, który odbędzie się w Toruniu w dniach 19-20.08.2010r. oraz do udziału w jubileuszowym – X  Międzynarodowym Pucharze Bałtyku Weteranów  w Lekkiej Atletyce, zaplanowanym na 25.09.2010r., który zostanie rozegrany na Stadionie Leśnym w Sopocie.

Naszej mistrzyni gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Źródło: MOSiR