Kolejne udane starty zawodników UKS Clan Ostrołęka w Warszawie i Przystani [ZDJĘCIA]

Lekkoatletyka 11 września 2024 0 Komentarzy

W niedzielę 8 września 2024 roku lekkoatleci UKS Clan Ostrołęka wystartowali w Warszawie i w Przystani.

Lekkoatleci UKS Clan Ostrołęka w akcji

Szymon Sadłowski i Przemysław Kwiatkowski wzięli udział w Zawodach Lekkoatletycznych im. Eugeniusza Lokajskiego na stadionie warszawskiego AWF-u. Szymon wystartował w biegu na 400 m, wygrał swoją serię, wynikiem 53.01 ustanowił rekord życiowy, a w swojej kategorii wiekowej U20 uplasował się na drugim miejscu. Przemek rzucił oszczepem (700g) na odległość 37.65 m. Zajął drugie miejsce w konkursie, a pierwsze miejsce w swojej kategorii wiekowej.

W tym samym dniu 5-osobowa reprezentacja klubu wzięła udział w Przystani w gminie Olszewo Borki w Biegu Love Las Run na 5 km i 5 km NW z okazji 100 -lecia Lasów Państwowych. W biegu na 5 km Open K na podium stanęła Elżbieta Bożomańska z czasem 26:40.39, wysoko na 17 miejscu w kategorii Open K uplasowała się 11 -letnia Laura Kalinowska, na 24 miejscu w kategorii Open mężczyzn z czasem 29:33.84 uplasował się Tomasz Bożomański i na 27 miejscu metę pokonał tata Laury Daniel Kalinowski. Na dystansie 5km nordic walking Jerzy Bakuła stanął na 3. miejscu podium z czasem 36.45.8

Źródło: UKS Clan Ostrołęka