Kolejny udany start zawodniczek Siódemki

Lekkoatletyka 18 czerwca 2019 0 Komentarzy

Podczas Mistrzostw Mazowsza Juniorów i Juniorów Młodszych w Lekkiej Atletyce, które w ostatni weekend obyły się na stadionie Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie wystartowało w sumie 12 zawodniczek ostrołęckiej Siódemki. Zdobyły one dwa złote i jeden brązowy medal, kilka miejsce w ścisłej czołówce oraz ustanowiły siedem rekordów życiowych.

Mistrzyniami Mazowsza zostały: Marta Łada w konkursie trójskoku juniorek U-20 (10,95m) oraz Paulina Pilarska w biegu na 400m przez płotki (73,01s), a brązowy medal zdobyła Nikolina Dziadak  w trójskoku juniorek U-18 (10,62m – rekord życiowy).

W czołówce swoich konkurencji były także:
  • Magdalena Lenkiewicz – 4. miejsce w biegu na 100m juniorek U-20 (13,05s) i także 4. miejsce w biegu na 200m (26,22s),
  • Wiktoria Pyskło – 4. miejsce w trójskoku juniorek U-18 (10,30m – rekord życiowy), 8. miejsce w skoku w dal (4,68m) i 14,16s w biegu na 100m (rekord życiowy),
  • Izabela Marcińczyk – 5. miejsce w biegu na 800m juniorek U-18 (2:31,89 – rekord życiowy poprawiony o prawie 3 sekundy),
  • Paula Wójtowicz – 5. miejsce w trójskoku juniorek U-18 (10,24m,
  • Klaudia Pażych – 6. miejsce w biegu na 800m U-18 (2:34,92s – rekord życiowy poprawiony o prawie 6 sekund) oraz 8. miejsce w biegu na 400m (62,22s – rekord życiowy poprawiony o prawie 1 sekundę),
  • Oliwia Budziłek – 6. miejsce w trójskoku U-18 (10,07m).