zdjecie 1550

Kolejny wielki sukces. Ostrołęccy kolarze mistrzami Polski juniorów!

Inne 01 lipca 2014 Komentarzy

Ostrołęccy kolarze z "Ostrołęka Team" zostali mistrzami Polski juniorów podczas Mistrzostw Polski MTB amatorów, które odbyły się w Urlach koło Jadowa. Reprezentanci naszego miasta osiągnęli fantastyczny wynik, pokazując, że kolarstwo to kolejna z dyscyplin, w której Ostrołęka czuje się świetnie.

Ostrołęccy kolarze z "Ostrołęka Team" zostali mistrzami Polski juniorów podczas Mistrzostw Polski MTB amatorów, które odbyły się w Urlach koło Jadowa. Reprezentanci naszego miasta osiągnęli fantastyczny wynik, pokazując, że kolarstwo to kolejna z dyscyplin, w której Ostrołęka czuje się świetnie.

Juniorzy, tworzący skład drużyny "Ostrołęka TEAM" to bardzo zdolni młodzi zawodnicy, którzy na zawodach kolarskich startują w różnych barwach klubowych. Łączy ich wspólna pasja i miasto Ostrołęka, w którym trenują.

Sebastian Korzeb reprezentuje Klub Kolarski 24h Ostrołęka, Bartosz Jechanowski - BLU Cersanit TEAM Refleks z Białegostoku, Artur Budny oraz kolega klubowy z Wołomina Mateusz Pomaski - BDC NOSiR Nowy Dwór Mazowiecki. Pierwsi trzej pochodzą z Ostrołęki i z tym miastem oraz sportem chcieliby pozostać na kolejny sezon aby rozwijać swoje umiejętności w miejscowym klubie.

- Po sukcesie młodych juniorów z Ostrołęki w MP liczymy na zainteresowanie lokalnych sponsorów, którzy swoim wsparciem nie pozwolą na utratę tak utalentowanych kolarzy i odejście do innych klubów poza Ostrołęką - mówi prezes Klubu Kolarskiego 24h, Marek Karczewski - Mamy w klubie sporo utalentowanej młodzieży, która garnie się do sportu kolarskiego lecz trudności finansowe nie pozwalają na zatrzymanie zawodników w naszym mieście- dodaje.

Skład drużyny juniorskiej utworzono dzięki staraniom zarządu KK24h, który także postanowił sfinansować wyjazd i start młodzieży na Mistrzostwach Polski. Warto dodać, że inna z ostrołęckich drużyn zajęła czwarte miejsce w kategorii Masters. Skład ekipy: Paweł Niedbała, Wiesław Kamiński, Jan Markiewicz, Wiesław Podeszwa.

Wyniki Drużynowych Mistrzostw Polski MTB Amatorów Urle 2014:

Juniorzy (25 km)
1. Ostrołęka Team (Bartosz Jechanowski-kapitan, Artur Budny, Sebastian Korzeb, Mateusz Pomaski) – 44:30
2. Time Busters (Michał Kosiński, Kacper Danielewski, Dorian Kolasiński, Tymoteusz Wnuk) – 46:42
3. Wertepowiec Łochów (Miłosz Powierża, Jakub Tryc, Sebastian Siuchta, Artur Siuchta) – 55:28

Masters (25 km)
1. BDC Retro MTB Team (Mirosław Kowalski, Tomasz Majewski, Tadeusz Piątkowski, Michał Półtorak) – 42:23
2. Renault Eco2 Team (Robert Janecki, Daniel Pepla, Tomasz Skalski) – 42:55
3. Gatta Rossmann Bike Team (Adam Grabara, Robert Plich, Grzegorz Turkiewicz, Dariusz Malinowski) – 44:09
4. KK24h-Ostrołęka (Paweł Niedbała-kapitan, Wiesław Kamiński, Jan Markiewicz, Wiesław Podeszwa) – 44:57

Chcesz być na bieżąco z wynikami i informacjami sportowymi? Polub nas na Facebooku:

SPORTowa Ostrołęka | Wypromuj również swoją stronę

Czytaj również:
Artykuł archiwalny, brak możliwożci komentowania.