Komplet medali dla UKS Clan na lekkoatletycznych Mistrzostwach Polski Masters [ZDJĘCIA]

Lekkoatletyka 20 czerwca 2022 0 Komentarzy

Do udanych mogą zaliczyć swój start w lekkoatletycznych Mistrzostwach Polski Masters reprezentanci klubu UKS Clan z Ostrołęki. Z Torunia wrócili z kompletem medali.

18 czerwca w Toruniu odbyły się Mistrzostwa Polski Masters w Lekkiej Atletyce. Mistrzostwa zgromadziły bardzo licznie zawodników z całego kraju. Wzięło udział ponad 500 osób. Najstarszy uczestnik miał prawie 90 lat. Dla trójki reprezentantów UKS Clan mistrzostwa te były debiutem. Mimo tego oraz wielkiego upału wykazali się dużą walecznością, zdobyli trzy medale i miejsca tuż obok podium:

Elżbieta Bożomańska w kategorii K 45 zdobyła brązowy medal na dystansie 1500 m z czasem 07:03,92 oraz 4 miejsce na dystansie 400 m uzyskując czas 01:34,12.

Halina Pierzchała w kategorii K 60 zdobyła srebrny medal na dystansie 100 m uzyskując czas 00:17,33 s poprawiając swój rekord życiowy w tej kategorii wiekowej oraz złoty medal w rzucie oszczepem wynikiem 20,01 m.

Jerzy Bakuła w kategorii M 60 zajął 4 miejsce tuż obok podium na dystansie 400 m z czasem 01:12,82 oraz uplasował się w połowie stawki na 7 miejscu na dystansie 1500m z czasem 06:09,23.

Tomasz Bożomański w kategorii M 45 zajął 5 miejsce w biegu na dystansie 400 m z czasem 01:25,16 oraz 7 miejsce na dystansie 1500 m z czasem 06:47,52

Zawody były okazją do integracji, spotkania wybitnych sportowców, znajomych z lat szkolnych i wcześniejszych Mistrzostw oraz zachętą do dalszej pracy.