zdjecie 266

Konferencja trenerów piłkarskich "Rozwijamy talenty" w Ostrołęce [ZDJĘCIA, WIDEO]

Piłka nożna 08 lutego 2015 Komentarzy

W niedzielę 8 lutego w hali im. Arkadiusza Gołasia w Ostrołęce odbyła się I Konferencja trenerów piłki nożnej pod nazwą "Rozwijamy talenty". Za pierwsze tego typu przedsięwzięcie w naszym mieście odpowiadał klub Korona Ostrołęka.

W niedzielę 8 lutego w hali im. Arkadiusza Gołasia w Ostrołęce odbyła się I Konferencja trenerów piłki nożnej pod nazwą "Rozwijamy talenty". Za pierwsze tego typu przedsięwzięcie w naszym mieście odpowiadał klub Korona Ostrołęka.

Konferencja składała się z części wykładowych oraz ćwiczeń praktycznych, w których pomagali młodzi piłkarze ostrołęckiej Korony. Niezwykle ciekawą częścią niedzielnego spotkania z piłką nożną w hali im. Gołasia były prelekcje Jakuba Myszkorowskiego (na zdjęciu). 34-letni analityk piłkarski ma za sobą pracę w klubach polskiej ekstraklasy i pierwszej ligi, był również członkiem sztabu reprezentacji Polski podczas Euro 2012 - pomagał wtedy w rozpracowaniu gry pierwszego rywala biało-czerwonych - Grecji. Ostatnimi czasy Myszkorowski znajdował się w sztabie Pogoni Siedlce, występującej na zapleczu T-Mobile Ekstraklasy.

Znany analityk piłkarski podczas swojego wykładu podkreślał znaczenie każdego elementu analizy w piłce nożnej. Jak stwierdził, na wynik meczu piłkarskiego znaczenie może mieć nie tylko aktualna forma zawodników, ale i przygotowanie boiska, szatni czy zachowanie kibiców na trybunach. Dokładna analiza rywala nie tylko pod kątem umiejętności piłkarskich może mieć więc ogromne znaczenie dla końcowego rezultatu. Myszkorowski przedstawił również zebranym trenerom jeden ze swoich ulubionych systemów gry: 1-3-4-3. Szkoleniowcy mogli w tej części obejrzeć część teoretyczną na podstawie przykładowych filmów ze spotkań jednej z najlepszych angielskich drużyn - Liverpoolu. Następnie Jakub Myszkorowski - przy pomocy młodych graczy Korony - zaprezentował szereg ćwiczeń, które mogą być zastosowane przy szlifowaniu gry tym systemem.

Kolejnym prelegentem podczas niedzielnej konferencji był specjalista od treningu bramkarzy Kamil Czarnecki. Przedstawił on wszystkim zebranym doświadczenia, jakie nabył podczas staży w klubach niemieckich i portugalskich - TSG Hoffenheim oraz Benfice Lizbona. Podczas ćwiczeń praktycznych zaprezentowano sposób ustawiania się bramkarza w grze defensywnej w stosunku do piłki i ochronę strefy za linią obrony. Ostatnim etapem konferencji było wystąpienie psychologa sportowego Grzegorza Więcława. Zaprezentował on m.in. wykład na temat współpracy na linii trener-rodzic-zawodnik, szczególnie przydatnej w kierowaniu rozwojem najmłodszych zawodników.

W konferencji udział wzięło kilkudziesięciu trenerów piłki nożnej, w większości z Ostrołęki - nie zabrakło jednak także przyjezdnych, m.in. z Warmii i Mazur. Spotkanie szkoleniowców okazało się sukcesem organizacyjnym i klub OTS Korona z pewnością może być zadowolony z przeprowadzonej inicjatywy. Jak zapowiedział nam jeden z organizatorów Cezary Brzuzy, w przyszłym roku działacze Korony mają nadzieję na jeszcze większe zainteresowanie ze strony trenerów. Honorowym patronem imprezy był prezydent Ostrołęki Janusz Kotowski.

Zapraszamy do galerii zdjęć z niedzielnej konferencji oraz filmów, przedstawiających fragmenty wykładów Jakuba Myszkorowskiego.

Chcesz być na bieżąco z wynikami i informacjami sportowymi? Polub nas na Facebooku:

SPORTowa Ostrołęka | Wypromuj również swoją stronę

Wideo do artykułu:
Zdjęcia do artykułu:
Zobacz więcej zdjęć ...
Czytaj również:
Artykuł archiwalny, brak możliwożci komentowania.