Konferencja trenerów piłkarskich "Rozwijamy talenty" w Ostrołęce [ZDJĘCIA, WIDEO]

Piłka nożna 08 lutego 2015 8 Komentarzy

W niedzielę 8 lutego w hali im. Arkadiusza Gołasia w Ostrołęce odbyła się I Konferencja trenerów piłki nożnej pod nazwą "Rozwijamy talenty". Za pierwsze tego typu przedsięwzięcie w naszym mieście odpowiadał klub Korona Ostrołęka.

W niedzielę 8 lutego w hali im. Arkadiusza Gołasia w Ostrołęce odbyła się I Konferencja trenerów piłki nożnej pod nazwą "Rozwijamy talenty". Za pierwsze tego typu przedsięwzięcie w naszym mieście odpowiadał klub Korona Ostrołęka.

Konferencja składała się z części wykładowych oraz ćwiczeń praktycznych, w których pomagali młodzi piłkarze ostrołęckiej Korony. Niezwykle ciekawą częścią niedzielnego spotkania z piłką nożną w hali im. Gołasia były prelekcje Jakuba Myszkorowskiego (na zdjęciu). 34-letni analityk piłkarski ma za sobą pracę w klubach polskiej ekstraklasy i pierwszej ligi, był również członkiem sztabu reprezentacji Polski podczas Euro 2012 - pomagał wtedy w rozpracowaniu gry pierwszego rywala biało-czerwonych - Grecji. Ostatnimi czasy Myszkorowski znajdował się w sztabie Pogoni Siedlce, występującej na zapleczu T-Mobile Ekstraklasy.

Znany analityk piłkarski podczas swojego wykładu podkreślał znaczenie każdego elementu analizy w piłce nożnej. Jak stwierdził, na wynik meczu piłkarskiego znaczenie może mieć nie tylko aktualna forma zawodników, ale i przygotowanie boiska, szatni czy zachowanie kibiców na trybunach. Dokładna analiza rywala nie tylko pod kątem umiejętności piłkarskich może mieć więc ogromne znaczenie dla końcowego rezultatu. Myszkorowski przedstawił również zebranym trenerom jeden ze swoich ulubionych systemów gry: 1-3-4-3. Szkoleniowcy mogli w tej części obejrzeć część teoretyczną na podstawie przykładowych filmów ze spotkań jednej z najlepszych angielskich drużyn - Liverpoolu. Następnie Jakub Myszkorowski - przy pomocy młodych graczy Korony - zaprezentował szereg ćwiczeń, które mogą być zastosowane przy szlifowaniu gry tym systemem.

Kolejnym prelegentem podczas niedzielnej konferencji był specjalista od treningu bramkarzy Kamil Czarnecki. Przedstawił on wszystkim zebranym doświadczenia, jakie nabył podczas staży w klubach niemieckich i portugalskich - TSG Hoffenheim oraz Benfice Lizbona. Podczas ćwiczeń praktycznych zaprezentowano sposób ustawiania się bramkarza w grze defensywnej w stosunku do piłki i ochronę strefy za linią obrony. Ostatnim etapem konferencji było wystąpienie psychologa sportowego Grzegorza Więcława. Zaprezentował on m.in. wykład na temat współpracy na linii trener-rodzic-zawodnik, szczególnie przydatnej w kierowaniu rozwojem najmłodszych zawodników.

W konferencji udział wzięło kilkudziesięciu trenerów piłki nożnej, w większości z Ostrołęki - nie zabrakło jednak także przyjezdnych, m.in. z Warmii i Mazur. Spotkanie szkoleniowców okazało się sukcesem organizacyjnym i klub OTS Korona z pewnością może być zadowolony z przeprowadzonej inicjatywy. Jak zapowiedział nam jeden z organizatorów Cezary Brzuzy, w przyszłym roku działacze Korony mają nadzieję na jeszcze większe zainteresowanie ze strony trenerów. Honorowym patronem imprezy był prezydent Ostrołęki Janusz Kotowski.

Zapraszamy do galerii zdjęć z niedzielnej konferencji oraz filmów, przedstawiających fragmenty wykładów Jakuba Myszkorowskiego.

Chcesz być na bieżąco z wynikami i informacjami sportowymi? Polub nas na Facebooku:

SPORTowa Ostrołęka | Wypromuj również swoją stronę

Wideo do artykułu:
Zdjęcia do artykułu:
Zobacz więcej zdjęć ...
Czytaj również:

Komentarze

...
15:25, 08 lutego 2015

123

OTS Korona płaciła za wynajem hali?Czy dostali prezent w ramach patronatu,a może dyr.Juchniewicz pomógł.Ot takie małe pytanko organizacyjne na przeszłość.


...
16:28, 08 lutego 2015

kazek

ostrolecka mysl szkoleniowa na trybunach haha


...
21:19, 08 lutego 2015

Kibic

Zazdrosne narwiaki :)  


...
21:22, 08 lutego 2015

Gość

Dopóki w takiej Narwi jest ostrołęcka myśl szkoleniowa czyli Szarama to zespół nie osiągnie czołówki ligi,a ma ku temu wszystko.W Narwi był trener z Łomży zrobił fajne wyniki,ale choroba go dopadła i nie trenuję już Narwi.Szkoda.


...
23:05, 08 lutego 2015

ja

Szarama,czy inny na naukę nigdy nie jest za póżno.On przynajmniej wiedział o czym mowa a nie jak co nie którzy ciastka oglądali.Narew hej!!!!


...
23:58, 08 lutego 2015

Gość

Dajcie spokój, liczy sie fakt zorganizowania w mieście takiej fajnej konferencji. Pan Myszkorowski bardzo dobrze przygotowany, ciekawe wykłady. Brawo dla Korony.  


...
10:45, 09 lutego 2015

trener

Bardzo fajny pomysł z organizacją tej konferencji tylko tematyka jak dla mnie nie trafiona. Zresztą widać po frekwencji trenerów. Dlaczego organizator nie pokusił się o konsultację z innymi ostrołęckimi trenerami, jaki temat kursokonferencji poruszyć by było to z pożytkiem dla większości? Myślę, że tematyka szkolenia dzieci i młodzieży cieszyłaby się większym zainteresowaniem. Organizując kursokonferencję w Ostrołęce powinno się wziąć pod uwagę zdanie całego lokalnego środowiska piłkarskiego a nie nie tylko trenerów jednego klubu.  


...
14:01, 09 lutego 2015

Gość

Wykładowca podobny do Sylwestra Wardęgi.Serwis eOstroleka.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.


Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.