Koniec ligowych zmagań. Porażka i zwycięstwo koszykarek Unii Basket

Koszykówka 19 lutego 2024 7 Komentarzy

Zawodniczki Unii Basket Ostrołęka mają za sobą dwa ostatnie mecze w lidze U15. Koszykarki z Ostrołęki były blisko dogonienia La Basket/Ursus Warszawa, ale ostatecznie przegrały 59:62. W meczu z Piasecznem wątpliwości już nie było - podopieczne Tomasza Pierzchały zanotowały pewne zwycięstwo.

W pierwszej połowie meczu w Warszawie drużyna gospodyń wypracowała aż 16-punktową przewagę, do czego mocno przyczyniła się wysoko wygrana druga kwarta. Ale później ostrołęczanki przystąpiły do pogoni za rywalkami. Świetnie zagrały trzecią kwartę, a w czwartej dalej odrabiały straty. Mimo ambitnej walki Unii Basket, gospodyniom udało się dowieźć przewagę - choć tylko trzypunktową.

La Basket/Ursus Warszawa - Unia Basket Ostrołęka 62:59 (23:19, 22:10, 12:20, 5:10)

• Dla Unii Basket punktowały: Amelia Zabielska - 32, Maja Kaczmarczyk - 9, Oliwia Woźniak - 6, Blanka Podsadny - 8, Maja Zięba - 4.

W meczu z Piasecznem ostrołęczanki już w pierwszej kwarcie pokazały, że są mocne. Wygrały 3 z 4 kwart i skończyły mecz z 27-punktową przewagą nad przeciwniczkami.

MUKS Piaseczno - Unia Basket Ostrołęka 52:79 (11:30, 18:14, 7:11, 16:24)

• Dla Unii Basket punktowały: Amelia Zabielska - 40, Maja Kaczmarczyk - 11, Oliwia Woźniak - 4, Blanka Podsadny - 10, Maja Zięba - 5, Julia Romanowska - 2, Martyna Jankowska - 2, Zuzanna Wronowska - 5.