Kontrowersyjna porażka Husarii. Zobacz komplet wyników

Sporty walki 18 stycznia 2015 Komentarzy

Bokserzy Rafako Hussars Poland przegrali z Puerto Rico Hurricanes 2:3 w wyjazdowym meczu pierwszej kolejki World Series Boxing, czyli bokserskiej ligi światowej. O porażce ostrołęczanina Marka Pietruczuka już pisaliśmy - zobacz jak spisali się pozostali członkowie kadry.Na otwarcie meczu niespodziewaną porażkę zanotował boksujący w kategorii 49 kg Dawid Jagodziński. Jego pogromcą okazał się Janthony Ortiz, zwyciężając jednogłośnie na punkty (49:45, 49:45, 50:46). W piątej rundzie Polak został posłany na deski, lecz dotrwał do końca walki, ale i tak musiał pogodzić się z wysoką porażką.  Kolejną walką było starcie Marka Pietruczuka (Victoria Ostrołęka) z Garibaldy Gomezem. Niestety, Gomez zaskoczył Pietruczuka i po niespełna minucie zakończył walkę piekielnie mocnym ciosem na korpus.

Największe kontrowersje wzbudziła walka Damiana Kiwiora z Janem Riverą w kategorii 64 kg. Polak był stroną przeważającą w tej walce, rywal miał niewiele do powiedzenia, ale i tak sędziowie punktowali zwycięstwo gospodarza w stosunku 48:46, 48:46, 47:47. Wynik ten był zdecydowanie krzywdzący i wpłynął na końcowy wynik meczu.

O tym jak powinno się boksować przekonał się Jean Alicea w kategorii 75 kg. Pięściarz gospodarzy otrzymał lekcję boksu od kapitana reprezentacji Tomasza Jabłońskiego. Reprezentant Husarii znokautował rywala w trzeciej rundzie. Wisienką na torcie była walka Igora Jakubowskiego z Michaelem Narvaezem w kategorii 91 kg. Bokser Husarii brutalnie znokautował swojego przeciwnika w pierwszej rundzie, posyłając go na matę ringu prawym sierpowym. Reprezentant gospodarzy przez kilkanaście minut nie był w stanie się podnieść.

Ostatecznie to jednak Portorykańczycy cieszyli się ze zwycięstwa 3:2, które dało im cenne punkty. Szkoda, bo była realna szansa na zakończenie tego pojedynku zwycięstwem i - gdyby nie kontrowersyjny werdykt w walce Kiwiora - na pewno biało-czerwoni wróciliby do domu w lepszych humorach.

Chcesz być na bieżąco z wynikami i informacjami sportowymi? Polub nas na Facebooku:

SPORTowa Ostrołęka | Wypromuj również swoją stronę

Czytaj również:
Artykuł archiwalny, brak możliwożci komentowania.