Korona nie odpuszcza walki o podium okręgówki

Piłka nożna 12 czerwca 2016 Komentarzy

Korona Ostrołęka wygrała z Płońską Akademią Futbolu 2:1 w spotkaniu 29. kolejki ligi okręgowej ciechanowsko-ostrołęckiej. Podopieczni Marcina Truszkowskiego zapewnili sobie zwycięstwo w ostatniej minucie meczu i na kolejkę przed końcem sezonu mają jeszcze szanse na trzecią lokatę.Tytuły w lidze okręgowej są już podzielone, co nie znaczy, że mecze nie są ciekawe i nie warto ich oglądać. Od bicia rekordów nie powstrzymuje się Tęcza Łyse. Mistrz okręgówki rozgromił na wyjeździe Pełtę Karniewo 9:0, a bramki strzelali Piotr Magdaleński (trzy), Paweł Magdaleński (dwie), Marek Cichy, Paweł Cekała, Piotr Kamionowski i Rafał Domian. Dzięki temu zwycięstwu Tęcza wyraźnie powiększyła swój dorobek bramkowy, który wynosi teraz 128 goli w 29 meczach - jest to wręcz niesamowity rezultat!

Ostrołęckich kibiców najbardziej interesował mecz Korony Ostrołęka z PAF Płońsk. Pierwsza połowa meczu rozgrywanego w Płońsku nie przyniosła bramek, choć gospodarze byli blisko zdobycia inauguracyjnego gola, lecz Sebastian Szczechowiak obronił rzut karny. Na początku drugiej części meczu gospodarze wykonywali drugą "jedenastkę" i tym razem zawodnik PAF nie pomylił się, dając prowadzenie swojemu zespołowi. Na 25 minut przed końcem spotkania wyrównał jednak Arkadiusz Kowalczyk, a w ostatniej minucie regulaminowego czasu gry bramkę na 2:1 dla Korony strzelił Piotr Kubat, ustalając tym samym wynik spotkania. Wygrana pozwoliła Koronie zachować szanse na trzecią lokatę.

Najgroźniejszy rywal niebiesko-żółtych w walce o podium - Makowianka Maków Mazowiecki - pokonała w Troszynie miejscowy KS CK 1:0. W ostatniej ligowej kolejce, która odbędzie się w środę 15 czerwca, Korona Ostrołęka na własnym stadionie podejmie Nadnarwiankę Pułtusk, z kolei Makowianka u siebie zagra z Tęczą Ojrzeń.

Wyniki 29. kolejki ligi okręgowej:

Wkra Żuromin 0-0 Boruta Kuczbork
Sona Nowe Miasto 5-0 Żak Szreńsk
Wieczfnianka Wieczfnia Kościelna 0-4 Żbik Nasielsk
Nadnarwianka Pułtusk 5-3 Iskra Krasne
PAF Płońsk 1-2 Korona Ostrołęka
Tęcza Ojrzeń 1-0 Wkra Sochocin
KS CK Troszyn 0-1 Makowianka Maków Mazowiecki
Pełta Karniewo 0-9 Tęcza Łyse

Tabela:

1. Tęcza Łyse - 77
2. Sona Nowe Miasto - 68
3. Makowianka Maków Mazowiecki - 51
4. Korona Ostrołęka - 49
5. Wkra Żuromin - 47
6. Żbik Nasielsk - 45
7. Boruta Kuczbork - 44
8. KS CK Troszyn - 42
9. Iskra Krasne - 41
10. Nadnarwianka Pułtusk - 36
11. Tęcza Ojrzeń - 35
12. Wieczfnianka Wieczfnia Kościelna - 32
13. Wkra Sochocin - 31
14. Żak Szreńsk -  26
15. PAF Płońsk - 23
16. Pełta Karniewo - 8

Chcesz być na bieżąco z wynikami i informacjami sportowymi? Polub nas na Facebooku:

SPORTowa Ostrołęka | Wypromuj również swoją stronę

Czytaj również:

Artykuł archiwalny, brak możliwożci komentowania.