Korona pokonana w półfinale Pucharu Polski COOZPN (zdjęcia)

Piłka nożna 04 października 2017 6 Komentarzy

Korona Ostrołęka przegrała z MKS Przasnysz 0:4 w półfinale Pucharu Polski na szczeblu okręgowym. W drużynie z Ostrołęki szansę na grę dostali zawodnicy, którzy mniej występowali w lidze, a ten fakt dobrze wykorzystali przyjezdni, którzy w finale rozgrywek zagrają z Mławianką Mława.

Trener Marcin Truszkowski w pucharowym spotkaniu postawił na zawodników, którzy w meczach ligowych mieli mniej szans na grę. Ostrołęcka Korona rozpoczęła mecz od wysokiego pressingu na połowie przeciwnika, co zaowocowało strzałem na bramkę już w 7. minucie. Po pewnym czasie przewagę osiągać zaczęli jednak przasnyszanie. W 25. minucie Sebastian Szczechowiak wybronił strzał, który leciał w środek bramki, ale już w 40. minucie MKS rozegrał jeszcze lepszą akcję i piłka po strzale głową trafiła w poprzeczkę. W 41. minucie defensywa Korony popełniła fatalny błąd w wyprowadzeniu piłki z własnej strefy obronnej. Piłkarze MKS-u przejęli piłkę na 20. metrze boiska, uzyskując przewagę "4 na 3", następnie doszło do zamieszania podbramkowego, w którym jeden z zawodników Przasnysza skierował piłkę do siatki z najbliższej odległości.

Kolejne gole padły w drugiej połowie. W 58. minucie goście przeprowadzili składną akcję środkiem pola, wymienili kilka podań, po czym pierwszy strzał Sebastian Szczechowiak obronił, ale dobitka zaskoczyła już bramkarza Korony i było 0:2. Niebiesko-żółci również mieli swoje szanse, najciekawszą w 68. minucie, kiedy to po efektownej przewrotce piłka przeszła minimalnie obok bramki Przasnysza.

W 73. minucie było już 3:0 dla gości. Tym razem jeden z zawodników MKS przedarł się środkiem pola, dobrze manewrując między graczami w żółtych koszulkach i strzałem obok bramkarza Korony podwyższył prowadzenie MKS-u. Czwarty gol dla MKS-u padł w 88. minucie, tym razem był to strzał z dystansu z około 20 metrów. Przasnyszanie wygrali w Ostrołęce 4:0 i zameldowali się w finale okręgowego Pucharu Polski. W drugiej parze Mławianka Mława pokonała walkowerem MKS Ciechanów, który przed meczem zrezygnował z dalszej gry.