IV liga: Zwycięstwo Korony na wagę wicelidera (zdjęcia, aktualizacja)

Piłka nożna 30 września 2017 6 Komentarzy

Korona Ostrołęka pokonała Błękitnych Raciąż 2:0 w meczu 9. kolejki IV ligi mazowieckiej. Wygrana oznacza, że żółto-niebiescy awansowali na pozycję wicelidera rozgrywek.

Pierwsza połowa meczu Korona - Błękitni nie była porywającym widowiskiem. Goście cofnęli się i nastawili na kontrataki, a Korona nie miała pomysłu na sforsowanie obrony przyjezdnych. Mało tego, to ostatnia drużyna IV ligi miała dogodniejsze sytuacje do strzelenia bramki. W jednej z sytuacji piłkę z linii bramkowej głową wybił Piotr Strzeżysz, w innej efektowny wolej zawodnika gości z około 20 metrów został wybroniony przez Andrzeja Łyzińskiego. Na szczęście ta część gry dobiegła końca przy stanie 0:0 i można było z czystym kontem wyjść na drugą połowę.

A od razu po przerwie zobaczyliśmy Koronę, jaką chcielibyśmy oglądać jak najczęściej. 46. minuta, uderzenie Wojciecha Skorupki, błąd bramkarza gości Błażeja Kokosińskiego i mamy 1:0. Korona przejmuje kontrolę nad meczem, za to gościom stracony gol kompletnie podciął skrzydła. W 53. minucie Kowalkowski podwyższa na 2:0 i staje się jasne, że Korona tego meczu nie przegra. W dodatku żółto-niebiescy wciąż wyraźnie przeważali i stwarzali sobie kolejne okazje do strzelenia gola. Mimo prób - zarówno z dystansu, jak i w sytuacjach sam na sam - bramki nie padły. Trzy punkty zostały w Ostrołęce, a to zaowocowało awansem na drugie miejsce w tabeli.

Już w środę Korona zagra w półfinale okręgowego Pucharu Polski z MKS Przasnysz (godz. 16.00, stadion przy ul. Witosa), a w następną sobotę o 15.00 Korona w kolejnym meczu IV ligi zmierzy się z Pogonią II Siedlce.

IV liga - 9. kolejka
Korona Ostrołęka - Błękitni Raciąż 2:0 (0:0)

⚽ 1:0 Skorupka '46
⚽ 2:0 Kowalkowski '53

Korona: Łyziński - Dzbeński, D. Jastrzębski, Skorupka, Kowalczyk, Strzeżysz (86' Gąska), Kraska (83' Górski), Laska (60' Dzwonkowski), K. Jastrzębski (67' Drężewski), Kowalkowski (79' Nosek), Olesiński (72' Staszczuk).

AKTUALIZACJA

Czytelnikom naszego serwisu należy się małe sprostowanie: Korona Ostrołęka zajmuje obecnie drugie miejsce w tabeli. Dlaczego? Odpowiedź tkwi w zawiłej terminologii regulaminu MZPN. Paragraf 23 punkt 1. mówi, że przy dwóch zespołach w pierwszej kolejności liczą się mecze bezpośrednie między zainteresowanymi drużynami, następnie korzystniejsza różnica między strzelonymi a straconymi bramkami tych drużyn. W tym całkiem logicznym przypadku Korona Ostrołęka byłaby liderem, bo ma najlepszy bilans bramkowy z całej trójki. Ale zespołów z 17 punktami na koncie jest trzy. Wtedy pojawia się paragraf 23 punkt 2. - dodatkowa tabela między zespołami.

Korona nie grała jeszcze z Wisłą II Płock i MKS Ciechanów, ale te drużyny zagrały już między sobą, MKS wygrał 2:0. Dlatego też MKS Ciechanów jest liderem z wygranym meczem w 'dodatkowej' tabeli, Korona jest druga - z czystym dorobkiem w tabelce, a na trzecim miejscu znajduje się Wisła II Płock z porażką. Jakby nie patrzeć, ostrołęcka drużyna na miejscu wicelidera też brzmi ciekawie. Jeżeli ktoś czuje się wprowadzony w błąd - przepraszamy.