Koszykarki SP 10 Ostrołęka piątą drużyną w Polsce [ZDJĘCIA]

Koszykówka 07 czerwca 2023 0 Komentarzy

Zawodniczki Szkoły Podstawowej nr 10 w Ostrołęce zajęły piąte miejsce w finałowym turnieju Ogólnopolskich Igrzysk Młodzieży Szkolnej.

Na start turnieju, 2 czerwca, zawodniczki z Ostrołęki przegrały z rywalkami z Gorzowa Wielkopolskiego 44:52. Kolejnego dnia ostrołęczanki były wyraźnie lepsze od Starachowic - 67:24, nastpnie SP 10 przegrała z zespołem z Brzegu 44:55, a później pokonała rywalki z sąsiedniej Łomży 63:43.

W meczu o 5. miejsce drużyna SP 10 Ostrołęka pokonała SP 1 Wisła 46:29 i ostatecznie jest na piątym miejscu w Polsce.

Mistrzem Polski szkół podstawowych została ekipa SP 5 Kartuzy, przed SP 13 Gorzów Wielkopolski i PSP 5 Brzeg. Przyznano 5 równorzędnych tytułów MVP, a jedno z wyróżnień otrzymała zawodniczka SP 10 Ostrołęka Blanka Podsadny.

Skład SP 10 Ostrołęka: Martyna Jankowska, Maja Kaczmarczyk, Malwina Kruszewska, Olga Nosek, Blanka Podsadny, Julia Romanowska, Julia Szyszka, Oliwia Woźniak, Zuzanna Wronowska, Maja Zięba. Opiekunem drużyny z upoważnienia dyrektora szkoły był Tomasz Pierzchała. Podziękowania za możliwość udziału w turnieju finałowym należą się do dyrektora SP 10, Rady Rodziców SP 10, Miasta Ostrołęka i Rady Miasta.