Koszykarze Met-Plast Kolor pokonali trudnego rywala

Koszykówka 10 lutego 2016 Komentarzy

Zawodnicy Met-Plast Kolor Ostrołęka na piątkę zdali egzamin ze spotkania z trudnym rywalem. Ostrołęczanie pokonali Basketoholics Łomża 54:45 w meczu 12. kolejki Miejskiej Ligi Koszykówki w Łomży. Dzięki temu utrzymali oni trzecią pozycję w rozgrywkach.

Starcie Met-Plast Kolor z Basketoholics zapowiadało się niezwykle interesująco, gdyż obie drużyny sąsiadowały ze sobą w tabeli i miały taką samą liczbę punktów. Zapowiedzi potwierdziła pierwsza kwarta, w której padł remis 9:9. Jak się później okazało, mecz rozstrzygnął się w drugiej odsłonie. Nasi koszykarze zagrali w niej bardzo dobrze w ofensywie, dzięki czemu na półmetku spotkania finiszowali z dziesięciopunktową przewagą nad rywalami.

Trzecia i czwarta kwarta to powrót do scenariusza z pierwszej odsłony. Mecz był bardzo wyrównany i stał na wysokim poziomie, ale rywalom z Łomży nie udało się odrobić strat. Ostrołęczanie wygrali siódme spotkanie i z dorobkiem 17 punktów zajmują trzecią lokatę w Miejskiej Lidze Koszykówki.

Met-Plast Kolor Ostrołęka - Basketoholics Łomża 54:45 (9:9, 16:6, 11:10, 18:20)

Met-Plast Kolor: Baczewski 3, Bloch 4, Gniazdowski 2, Klusek 6, Kuchciński 2, Pliszka 12, Popielarz 0, Ryfa 17, Zdanowicz 6.