Kotowska i Strzelczyk startowały w Siedlcach

Inne 10 lutego 2019 4 Komentarze

Sztangiści UKS Atleta Ostrołęka dzielnie rywalizowali wśród Mazowszan o medale kilkunastu kategorii wagowych Otwartych Mistrzostw Powiatu Siedleckiego w podnoszeniu ciężarów. Zobacz, jak spisały dziewczęta z UKS Atleta.Od 27 stycznia do 7 lutego w Ośrodku Sportowym Szkolenia Młodzieży w Siedlcach trwało zgrupowanie sportowe ciężarowców kadry wojewódzkiej młodziczek i młodzików, juniorek i juniorów młodszych, juniorek i juniorów oraz młodzieżowców. Uczestnikami tego zgrupowania zostali również sztangiści Uczniowskiego Klubu Sportowego Atleta z Ostrołęki. Powołania od trenera kadry wojewódzkiej otrzymali: juniorki młodsze - Julia Kotowska i Nikola Strzelczyk, junior - Dominik Kulesza i młodzieżowiec Patryk Mocek.

Na zakończenie tego zgrupowania 6 lutego 2019 roku zostały przeprowadzone zawody w podnoszeniu ciężarów do lat 17 (roczniki 2002 - 2006) o Mistrzostwo Powiatu Siedleckiego.

O jak najlepsze lokaty Otwartych Mistrzostw Powiatu Siedleckiego wśród juniorek młodszych dzielnie walczyły dwie sztangistki UKS Atleta. Julia Kotowska (2003) z wynikiem 52 kg w dwuboju kategorii wagowej 55 kg wywalczyła brązowy medal. Zwyciężczynią została o rok starsza Klaudia Celińska-Mysław, mistrzyni Polski LZS 2018 roku z WLKS Siedlce, a drugą lokatę wywalczyła także o rok starsza Oliwia Dang z Feniks Siedlce.

O prymat najlepszej atletki w kategorii wagowej 87kg walczyła Nikola Strzelczyk (2003). Z wynikiem 56kg Nikola zajęła drugą lokatę. Złoto tej kategorii wywalczyła o dwa lata młodsza Julia Duda z UOLKA Ostrów Mazowiecka.

Juniorzy i młodzieżowcy ze względu na to, że niebawem odbędą się Mistrzostwa Mazowsza U-20 i U-23 jako eliminacje do Mistrzostw Polski nie startowali.

Chcesz być na bieżąco z wynikami i informacjami sportowymi? Polub nas na Facebooku:

SPORTowa Ostrołęka | Wypromuj również swoją stronę

Komentarze

...
08:23, 11 lutego 2019

Olek

Gratulacje Tak trzymać. Pozdrawiam

ocena: -         zgłoś
...
12:20, 11 lutego 2019

@net

Brawo! Rosną młode mistrzynie w UKS Atleta!

ocena: -         zgłoś
...
16:30, 11 lutego 2019

ewa

Serdeczne gratulacje, brawo dziewczyny

ocena: -         zgłoś
...
17:26, 11 lutego 2019

Jan

Super cieszy mnie to bardzo, gratuluję i życzę wytrwałości wszystkim

ocena: -         zgłoś

Serwis eOstroleka.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.


Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.