Krispol I liga: Zimny prysznic Pekpolu w Wałbrzychu

Siatkówka 15 października 2014 Komentarzy

Pekpol Ostrołęka przegrał z Victorią Wałbrzych 0:3 w wyjazdowym meczu 4. kolejki Krispol I ligi. Tylko w pierwszym secie naszym siatkarzom udało się nawiązać wyrównaną walkę z rywalami. Pozostałe partie kończyły się wysokimi zwycięstwami gospodarzy.

Pierwszy set to falująca gra z obu stron. Gospodarze wychodzili na prowadzenie, by po chwili musieli gonić dobrze grający zespół Pekpolu. Końcówka była niezwykle emocjonująca, biało-czerwoni przegrywali już 24:22, lecz zdobyli trzy punkty z rzędu. Niestety, setbola nie udało się wykorzystać i to Victoria wykorzystała okazję do wygranej, zwyciężając 28:26.

Drugi i trzeci set to gra bez historii. Pekpol dotrzymywał kroku Victorii jedynie do pierwszej przerwy technicznej drugiej partii. Później gospodarze grali na poziomie, który nie był do osiągnięcia przez zespół z Ostrołęki. Zwycięstwa do 13 i 15 pozwoliły Victorii zakończyć mecz wygraną 3:0.

Kolejne spotkanie siatkarzy znad Narwi już w najbliższą sobotę w Ostrołęce. W hali im. Arkadiusza Gołasia biało-czerwoni zagrają z Espadonem Szczecin. Początek meczu o godzinie 18.00.

Victoria Wałbrzych – Pekpol Ostrołęka 3:0 [28:26, 25:13, 25:15]

PEKPOL: Milewski, Szczygielski, Przybylski, Wierzbicki, Boruch, Zalewski, Saczko [libero] oraz Szałański, Białek, Cichocki, Obermeler, Wdowiak.