Kulesza z rekordem życiowym w dwuboju

Inne 24 października 2018 0 Komentarzy

19 października w nidzickiej hali widowiskowo- sportowej przeprowadzono X Grand Prix Nidzicy w Podnoszeniu Ciężarów o Puchar Burmistrza Nidzicy, a 20 października 2018 roku odbył się X Międzynarodowy Drużynowy Turniej Podnoszenia Ciężarów o Puchar Starosty Nidzickiego.Pierwszego dnia odbyły się zawody podnoszenia ciężarów w następujących konkurencjach: rywalizacja młodzieży na technikę, rwanie i podrzut kobiet oraz juniorów do lat 16-17. W tych rywalizacjach nie uczestniczyli zawodnicy UKS Atleta Ostrołęka.

W drugim dniu zmagań sztangistów rozegrano turniej drużynowy o puchar Starosty nidzickiego. W tych zawodach UKS Atleta Ostrołęka reprezentował Dominik Kulesza. Klasyfikacja zawodników odbywała się wg punktacji Sinclair'a. Do rywalizacji przystąpiło 19 ekip w tym cztery zagraniczne (Czechy, Ukraina, Rosja, Białoruś). Poszczególne ekipy mogły wystawić do składu 4 mężczyzn i 1 kobietę, a do rywalizacji przystąpiło 105 zawodników i zawodniczek.

Rywalizację wygrali ciężarowcy ekipy Ciechan Ciechanów przed Meyrem Elbląg i sztangistami TS Nida. Na pozostałych miejscach uplasowały się ekipy: Zawisza Bydgoszcz, Husaria Lubraniec, Mulks Terespol, UOLKA Ostrów Mazowiecka, Epicenter (Ukraina), Mazovia Ciechanów, Star Maków Mazowiecka, Białoruś, Rota Rotava (Czechy), Siła Bartoszyce, Kaliningrad, Start Grudziądz, Mosir Nowy Dwór Mazowiecki, Luks Kurzętnik, UKS Atleta Ostrołęka i Łokietek Brześć Kujawski.

Klasyfikację indywidualną w kategorii do 15 lat wygrał Maksim Wołodymir (Ukraina). Drugi był Maciej Szymański z Husarii Lubraniec, a trzecią lokatę wywalczył zawodnik Łokietka Brześć Kujawski Hubert Tomczak. W rywalizacji 18 lat i starsi najlepszy okazał się Patryk Banaszewski (Start Grudziądz). W tej kategorii wiekowej wystąpił zawodnik UKS Atleta Ostrołęka Dominik Kulesza.

Wszystkie jego sześć podejść znalazło uznanie u wszystkich sędziów, co należy zaznaczyć, że nie jest to częste w podnoszeniu ciężarów. Rwanie rozpoczął od 95 kg, w drugiej zaliczył 102 kg a w trzeciej wyrwał 108 kg. Drugi bój, podrzut rozpoczął asekuracyjnie, bo od 120 kg w pierwszej próbie, w drugiej zadysponował 130 kg a w trzeciej udźwignął 135 kg. W dwuboju uzyskał 243 kilogramy wyrównując dotychczasowy rekord życiowy w dwuboju i podrzucie, a 275,05 punktów Sinclair'a. Ten wynik pozwolił na zajęcie czternastej pozycji w kategorii 18 lat i starsi, a dwudziestej miejsce w klasyfikacji open na 105 startujących.

Najlepszym zawodnikiem turnieju został Patryk Banaszewski (Start Grudziądz). Najlepszą zawodniczką okazała się Karolina Brzostek (UOLKA Ostrów Mazowiecka). Wszyscy zawodnicy stosownie do zajętych miejsc otrzymali nagrody, puchary i medale. Pamiątkowymi medalami i upominkami obdarzono również trenerów i sędziów tych zawodów.

Chcesz być na bieżąco z wynikami i informacjami sportowymi? Polub nas na Facebooku:

SPORTowa Ostrołęka | Wypromuj również swoją stronę

Komentarze


Brak Waszych opinii do tego artykułu.


Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.